Ay Lav Yu Tuu...GALASI YAPILDI, KAHKAHALARA ALKISLANDI!

editor
9/21/2017
337

Sermiyan Midyat’in dogu – bati sentezli mizahini beyazperdeye tasidigi “Ay Lav Yu Tuu” filminin galasi 20 Eylül Çarsamba günü Kanyon AVM Cinemaximum Sinemalari’nda gerçeklesti...

Uzun süredir merakla beklenen Taff Yapimi filmin galasina filmin yönetmeni senaristi ve basrolü Sermiyan Midyat ve oyuncular Nikki Leigh, Ayça Damgaci, Gizem Karaca ve Aysenil Samlioglu katildi. Kirmizi hali seramonisinde basinla bir araya gelen ekip film hakkinda tüm merak edilenleri cevapladi.

Sermiyan Midyat: “Ay Lav Yu Tuu, 2010 yilinda çektigim, seyircinin bildigi “Ay Lav Yu” filminin ikincisi. Ama ikincisi olmakla beraber aslinda kendi basina da bir hikayesi olan bir film.

Ibrahim (Sermiyan Midyat) kendisine sürekli serzeniste bulunan Tinne Köy halkina çok üzülüyor, kayinpederi Cristopher (Steve Guttenberg) ve Teksas valisiyle birlikte karar veriyorlar.

Teksas'la Tinne'yi kardes köy ilan ediyorlar ve 5 aileye Mardin Tinne'de Greencard sözü veriyorlar, çalisma oturma izni.

Ama tek sarti var, Amerika'ya adaptasyon sinavini geçmeleri lazim. O yüzden de biz memlekete dönüp onlara Amerikan geleneklerini, örflerini, ananelerini ögretmeye çalisiyoruz.

Plates olsun, golf olsun, suda dogum olsun, Amerikan tarihi olsun, böyle bir mücadelenin içine giriyoruz. Filmin hikayesi de bundan olusuyor.” Diye filmin hikayesini basinla paylasti.

“ILK SIVE DENEYIMIM”

aylavyutoo_gala_gizemkaraca.gif

Ardindan Gizem Karaca: “Benim rolüm, Ibrahim karakterinin kiz kardesi, Sermiyan'in kiz kardesi Sultan, çesitli firlamaliklari, ortaligi karistirmasi, ufak oyunlari var.

Gerçekten çok eglenceli bir karakter ve benim ilk sive deneyimim, o yüzden insallah kötü olmaz.

Güzel filmi mahvetmek diye bir korkum var yani. Film öncesi sive koçlarimiz vardi ve zaten sette de herkes çok yardimci oldu.

Aysenil (Samlioglu) abla, Ayça (Damgaci), ilk filmde onlar olduklari için onlar bana çok yardimci oldu” dedi.

AMERIKALI OYUNCU 2 HAFTADA TÜRKÇE ÖGRENDI

Sermiyan Midyat neden Nikki Leigh ile çalismayi tercih ettigini ise su cümlelerle anlatti: “Bir sürü adayimiz vardi ve onlardan en basarilisi da hakikaten Nikki'ydi ve bence çok daha iyi oldu, role çok asildi, iki haftada hazirlandi.

Çok da iyi kivirdigini düsünüyorum, özellikle kendi lisani olmayan bir dilde oynadi ve bunu iki hafta gibi kisa bir zamanda ögrenerek yapti. O yüzden de ona da tesekkür ediyorum.”

GALA IÇIN AMERIKA’DAN TÜRKIYE’DEN GELDI

Gala için Amerika’dan Türkiye’ye gelen Amerikali oyuncu Nikki Leigh de: “Ben de heyecanla görmeyi bekliyorum ama çekimlerde çok eglendik ve çok güldük birlikte.

O yüzden herkesi de güldürecegimizi umuyorum. Evet, Gizem (Karaca), Ayça (Damgaci), Aysenil (Samlioglu), Sermiyan (Midyat) hepimiz çok olumlu bir ruh halindeydik” dedi.

ÇOK BASARILI BIR SENARYO, KENDIMIZI DURDURAMADIK

Filmde Sermiyan Midyat’in kardesi Fehime karakterini canlandiran Ayça Damgaci “Sermiyan Midyat ikincide de çok basarili bir senaryoyla yine geldi önümüzde.

Tabi ki durduramadik kendimizi oynamak için. Iyi vakit geçirdik. Biz bu kadar iyi oynayan, birbiriyle iyi anlasan oyuncular olmasaydi da bu film herhalde o kadar güzel olmazdi diye düsünüyorum, iyi senaryonun yaninda.

1 saat 50 dakikalik film, fuayeyi ve salonlari hinca hinç dolduran davetliler tarafindan kahkahalar ve alkislar esliginde izlendi.

Görücüye çiktigi günden itibariyle tam not alan film yarindan itibaren (22 Eylül Cuma) tüm Türkiye’de ve Avrupa’da da sinema salonlarina kahkaha tasiyacak.

SERMIYAN MIDYAT MARDIN’E GIDIYOR!

Sermiyan Midyat ve film ekibi 20 Eylül Çarsamba günü gerçeklesecek Istanbul galasinin ardindan, çekimlerin büyük bir bölümünün gerçeklestigi Mardin’e gidiyor!

Midyat, 23 Eylül Cumartesi günü, 21:00’da Mardin AVM Cinemaximum Sinemalari’nda Mardinli sinemaseverler ile bulusacak!

“Ay Lav Yu Tuu”nun uluslararasi kadrosunda Sermiyan Midyat, Nikki Leigh, Ayça Damgaci, Gizem Karaca, Bora Akkas, Kevork Malikyan, Josh Folan, Natalie Burn, Barry Corbin ve Aysenil Samlioglu ve Steve Guttenberg rol aliyor.