Başak Dizer, eşi Kıvanç Tatlıtuğ’u yeni filminde de giydirecek

edıtor
9.10.2017
804

Reyting rekorları kıran pek çok dizide başrol oyuncularına danışmanlık yapan Başak Dizer, Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni filmi Hadi Be Oğlum'da eşine stil danışmanlığı yapacak.

Kıvanç Tatlıtuğ ile olan evliliği ile akıllarda yer etse de aslında uzun yıllardır yaptığı işlerle moda dünyasının tanınmış simalarından Başak Dizer… Central Saint Martins tasarım mezunu olan Dizer ilk olarak 2008 yılında stil danışmanlığı yapmaya başladı. Reyting rekorları kıran pek çok dizide başrol oyuncularına danışmanlık yapan Başak Hanım, 2013’te ise Deniz Marşan ile Room&Rumours showroom ve styling ofisini açtı. Halen dizi oyuncularına stil danışmanlığ yapan Dizer ile mesleği üzerine kısa bir röportaj yaptık…

img_4116

Room&rumours nasıl gidiyor? Yeni sezonda ne gibi yenilikler hazırladınız?
Bu sezon hemen hemen herşey yenilendi ama konsept ve dekorasyon aynı.. İşletmecimiz bu işte çok deneyimli, çoğu insanın da tanıdığı Perviz Resuli oldu. Şefimiz değişti ve akabinde bütün mutfak, menü ve kokteyller revize oldu.İtalyan mutfağı ağırlıklı bir mutfağımız var artık, hatta çok yakında, özel italyan pizzalarımız da menüye girecek.Pazar günleri kahvaltı eşliğinde canlı jazz grupları ve haftarası programımızda Jabbar, çok sevdiğimiz Melis Danışmend ve Evren Can Gündüz gibi genç sanatçılar canlı performanslar sergileyecek.Her gece 23.00 den sonra da tanınmış dj'lerimiz işi devralacak.

img_7595

Modaya olan ilginiz nereden geliyor? Çocukluğunuzda giyinmeye kesip biçmeye meraklı mıydınız?
Stil danışmanlığı yeni bir meslek dalı aslında ama benim temelim zaten moda tasarımı. Marmara Üniversitesi son sınıfta okurken Mimar Sinan üniversitesi moda tasarımı öğretim görevlisi hocalardan tasarım dersleri aldım ve mezun olur olmaz da önce, Milano Moda di Burgo ‘ya ve hemen ardından da Londra’ya Central Saint Martins'te moda tasarımı okumaya gittim. Londra'da bir buçuk sene oluduktan sonra İstanbul'a döner dönmez Vakko'da tasarımcı olarak işe başladım. Üç buçuk sene boyunca tam bir moda okulu olan Vakko ve Vakkorama'da erkek bölümünde tasarımcı olarak çalıştım. Sonrasında Bilsar, Bilstore ve Beymen Business markaları için koleksiyonlar hazırladım. Hepsi erkek koleksiyonlarıydı.

basliksiz-1

Şu an stil danışmanlığı yaptığınız ya da planladığınız projeler var mı?
Aşk-ı Memnu, Samanyolu, Son, Fatmagül'ün Suçu Ne, Kuzey-Güney, 20 dakika, Kara Para Aşk, Medcezir, Kara Sevda, Cesur ve Güzel ve Fİ dizilerinin başrollerine styling yaptık, halen ben Fi dizisinin erkeklerini giydirmeye devam ediyorum.Yalın ,Keremcem, Manga yaptığım kişisel stil danışmanlıkları. Ayrıca celebrity işbirlikli reklam ve kampanya çekimleri de var. Film olarak en son ‘Cingöz Recai’ var ve yeni bitirdik. Şimdi de ‘Hadi be Oğlum' sinema filminde Kıvanç Tatlıtuğ'u giydirmeye başlıyorum.