Başarılı Sunucu Merve Akıncı İle Güzel Bir Röportaj (Medyalizm/Özel)

edıtor
22.01.2018
7410

Ünlü, başarılı ve güzel sunucu Merve Akıncı ile özel bir röportaj gerçekleştirdik. Başarılı sunucu Merve Akıncı'yla, başarı ve mutluluk üzerine her şeyi konuştuk.

Öncelikle sizi tanıyalım, Merve Akıncı kimdir?

 • Hayatın her anında yaşanacak ve şükredecek bir güzellik bulmaya çalışan, enerjisini bozacak her şeyin düzenini gidişini çabuk değiştiren, içinde ki çocuğu kaybetmeyen ve daima üreten biri.

 

Sunuculuğa başlamanızda ki en büyük etken nedir?

 • Çocukluğum da oyun oynadığım zamanlar da oyunların organizasyonunu severek yaptığımı, insanlara hitabet etmeyi ve onlara bir şeyler öğretebilmeyi sevdiğimi fark ettim. Birde işin ilginç yanı, ailenin son çocuğu olduğum için, babam bana kdv Gazeteci derdi ve gazeteleri hep ben alırdım eve. Haberleri, elimde mikrofonla sesli bir şekilde okurdum. Herkes çocukken kendini gösteriyor yani. Dedim ben sahne de ya da kalabalığın içinde olmalıyım, o zaman vazgeçme Merve dedim.

 

Hayatta pişmanlıklarınız oldu mu?

 • Evet herkes gibi benimde 20 li yaşlarda Kıbrıs genç tv’de ki ilk tecrübelerimden sonra, ya yurtdısında yasamalıydım bir süre ya da İstanbul’da zorlansam da tecrübemi hızlandırmalıydım. Ben güveni, aile yanını seçtim, oda bir dönem rahatlık verdi. Daha büyük başarılar için konfordan çıkmak gerekir bazen.

 

Peki, sunucu olmasaydınız, ne yapmak isterdiniz?

 • Müzikle ilgileniyorum, konservatuar mezunuyum aynı zamanda. İyi bir sesim olduğunu söylerler, ya sanatla ilgilenirdim ya da üniversite sınavında Diyetisyenliğe hazırlandım olmadı o dönem. Sağlık ve beslenmeyle ilgileniyorum onu seçerdim sanırım.

 

Gelecekte ki hedefleriniz nelerdir?

 • Hayal ve hedefler bitmemeli. Ya tekrar Haber spikerliğine dönerim ya da farklı konu ve konuklarla dolu içinde, seyahatin, mizahin ve sporun olduğu bir program düşünüyorum. Farklı kültürlere de ayrı bir merakım var. Sosyal Yardım projeleriyle de çok yakında birlikte olacağız.

 

Merve Akıncı bir gününü nasıl geçiriyor?

 • Sabahları yürüyüş ya da sporun bir dalını yaparak güne başlıyorum. Sonra ziyaret edeceğim kurumlara giderim. Arada kitap okurum, genelde sunumum ya da seslendirmem oluyor günün devamında. Ve mutlaka arada konser, sinema aktivitesine katılırım. Belli dönemlerde de dans kursuna gidiyorum.

 

Nelerden keyif alırsınız? Sizi neler mutlu eder?

 • Spor, dans, kesinlikle bol seyahat ve çikolata.

 

Tanıdığım kadarıyla genelde pozitifsiniz. En ufak şeyi dert eden, kaygı duyan birisi değilsiniz.

 • Çok zor birşeyi uzun süre dert etmem evet. Kısa sürer öfkem ama sinirleniyorsam da kendime kızarım, burada ki yanlış giden durum ne derim ve onu düzeltirim. Hiçbir şey boşa değildir.

 

Peki, sizin için aşk nedir?

 • İnsanın o güne kadar yaptığı bütün planını ters düz eden, heyecan verici enerjik duygu.

 

Bir ilişkide ne ararsınız? Diyelim ki birisiyle tanıştınız, onda sizin için olmazsa olmazlarınız nedir?

 • Kasılmadan her konuda konuşabiliyor olmak ve güvenebilmek. Ego ise iten nacizane kalıp.

 

Soru: Şuan hayatınızda bir aşk var mı?

 • Kendimle flört ediyorum bu ara, hayatım dolu.

Başarınızın sırları nelerdir?

 • Planlı ve cesur olmak, vazgeçmemek, olumlu düşünmek.

 

Son olarak okuyucularımıza ve takipçilerinize ne söylemek istersiniz?

 • İnsan öyle bir yaratılışa sahip ki; Olumlu olumsuz her şey kendi bünyesinde var. Yaşadığımız her kaygı ve olumsuzluğun arkasında kendi kişisel psikolojimiz yatıyor. Ve her güzel duygu, yine zihnimizle doğru orantılı. Bizler birer aynayız. Nasıl bireylerle yaşamak, nasıl bir hayat geçirmek istiyorsak, önce kendimiz öyle olmalı, o duruma yakışmalıyız. Hazır olmayan yemek tat vermez. Her şeyin bir pişme süresi var. Yeter ki hayallerinizden vazgeçmeyin…

Röportaj:Serkan Candaş