Bu da AVM Çetesi! "Biz Sizi Koruruz" Kartviziti Bastirip Haraca Baglamislar

editor
9/20/2017
308

Bakirköy'de bir AVM'nin içindeki dükkanlarda gezerek tehditle para topladiklari tespit edilen çete çökertildi. Süphelilerin üzerinden "Biz sizi koruruz" yazan siyah renkte kartvizitler çikti.

Istanbul Bakirköy'de bir AVM'de is yeri bulunan esnafi kendilerine hedef seçerek sözde koruma karsiliginda senet imzalatip haraca bagladiklari iddia edilen bir çete çökertildi. Süphelilerin üzerinde "Biz sizi koruruz" yazan siyah renkte kartvizitler bastirdiklari haraca aldiklari AVM'de ise bir ofis açtiklari ögrenildi. Polis sebekenin diger elemanlarini yakalamak için operasyonlari sürdürüyor.

TELEFON IHBARI ÜZERINE POLIS HAREKETE GEÇTI

Istanbul Emniyet Müdürlügüne gelen bir telefon ihbarinda Bakirköy'de bulunan bir AVM'de bulunan magazalarin haraca baglandigi süphelilerin silah tehditi ile para topladigi belirtildi. Bu ihbar üzerine sorusturma açan polis ihbarda adi geçen Yenibosna, Merkez mahallesindeki AVM'de inceleme baslatti. Yapilan izleme çalismalarinda süphelilerin AVM içindeki dükkanlarda gezerek tehditle para topladiklari tespit edildi. Süphelilerin ayrica AVM içinde kendilerine bir büro açtiklari görüldü.

OPERASYON YAPILDI

Asayis sube müdürlügü, Gasp Büro Amirligi ekipleri tarafindan delillerin toplanmasinin ardindan önceki gün kimlikleri tespit edilen süphelilerin evlerine baskin yapildi. Baskinda Ismail A. (36), Seçkin K.(48) ve Mehmet B.(27) gözaltina alindi. Süphelilerle birlikte bir tabancada ele geçirildi. Süphelilerden Ismail A.'nin daha önceden kasten yaralama, tehdit, hakaret, ruhsatsiz silah, polise mukavemet gibi suçlardan 7 kez polise gelis kaydi oldugu tespit edildi.

AVM IÇINDE TOPLU HALDE DOLASIP KORKU SALMISLAR

Süphelilerin üzerinde "Biz sizi koruruz" diyen siyah renkte bir kartvizit bastirarak isyerlerine dagittiklari daha sonra para topladiklari senet imzalattiklari ögrenildi. Ayrica haraç çetesinin AVM içinde toplu olarak gezerek korku saldiklari bu gezme anini ise cep telefonu ile görüntülendikleri tespit edildi.

IKISI TUTUKLANDI

Poliste islemleri tamamlandiktan sonra adliyeye çikarilan süphelilerden Ismail A. ve Mehmet B. tutuklanirken, Seçkin K. adli kontrol sartiyla serbest birakildi. Polis sebekenin diger üyelerini yakalamak için operasyonlari sürdürüyor.