Ece Mumay Altın Kelebek’e aday gösterildi

edıtor
6.10.2017
510

'Vazgeç Gönül' adlı ikinci single’ıyla müzik piyasasına hareketli bir giriş yapan genç pop şarkıcısı Ece Mumay, yaz sezonunu Muğla ve Datça’da verdiği açık hava konserleriyle kapattı. Mumay bu sene verilecek Pantene Altın Kelebek ödüllerinde 'En çıkış yapan' sanatçı kategorisinde aday oldu.

“Belki Bir Gün”, “Vazgeç Gönül” ve yakında resmen piyasaya çıkacak “Gitmem” single'ları yayınlanan Ece Mumay, Temmuz ayında Dalaman'ın Sarsala koyunda deniz üstüne kurulan sahnede başlayan yaz konserlerini Muğla ve Datça'da verdiği iki konserle tamamladı.

Bu hafta “en iyi çıkış yapan” kategorisinde Altın Kelebek ödüllerine aday gösterilen Ece Mumay, Muğla’da “Üniversite'ye Hoşgeldin” etkinliğinde sahne aldı. Yıl sonuna doğru çıkacak sekizi kendi söz ve bestelerinden oluşan 10 parçanın yer alacağı albümünden parçalar seslendiren Ece Mumay’ı yaklaşık 5 bin kişi izledi.

 

ecemumay3


Ece Mumay da, daha çok yeni olmasına rağmen şarkılarının ezbere söylenmesinden ve kendisine eşlik edilmesinden büyük onur duyduğunu belirtti. Mumay “Hiçbir konserinde görmediği coşkuyu yaşadığını” da sözlerine ekledi.

Daha sonra Datça Açık Hava Tiyatrosu'nu dolduran yaklaşık bin kişiye “Eğitime Merhaba” etkinliği kapsamında konser veren Mumay, bu yaz ilk kez gerçekleştirdiği açık hava konserlerinden büyük keyif aldığını belirterek, sahne çalışmalarını konservatuvar eğitimini aksatmadan sürdürmeye çalıştığını söyledi. Ece Mumay, 21 Ekim saat 19.00'da da Yenikapı Meydanı'nda sevenleriyle buluşacak.

ALTIN KELEBEK NE ZAMAN VERİLİYOR?

Pantene Altın Kelebek Ödülleri için internetten yapılan ilk tur oylama 16 Ekim’e kadar sürecek. 23 Ekim'de final için yarışmaya hak kazanan her kategorideki 5'er aday açıklanacak. 5'er aday arasındaki ikinci tur oylama ise 23 Ekim'de başlayacak ve 17 Kasım'da sona erecek. Adaylar 10 Aralık'ta yapılacak törenle ödüllerine sahip olacak.