GİZEM SAATÇİ BU DEFA ÇOK AĞIR KONUŞTU!

edıtor
14.10.2017
2135

Ünlü Raock sanatçısı Gizem Saatçi deyim yendeyse açtı ağzını, yumdu gözünü ve çarpıcı açıklamalar yaptı...

Ünlü Müzisyen Gizem Saatçi“Egolarından dolayı kendilerini Türk Rock piyasasında Rock Kraliçesi, ROCK Prensesi, Rock müziğin tek gözlü Deccal Marlin Manson’u ilan eden, insan olamamış Narsist hasta kişilikler gerçek müzisyenlerin, gerçek gönül krallığında ancak saray soytarısı olarak insanları eğlendirirler” dedi.

6. Single Albümü Ufo Kadın’ının son rötuşlarını yapan ve yeni albümünü Kasım ayında, kendisinin de Kurucu Müdürlüğü’nü yaptığı Uras Yapım’dan çıkartmaya hazırlanan ve yaptığı Retro, Blues ve Funk çalışmalarıyla kendisinden bir hayli bahsettiren ünlü müzisyen “Egolarından arınamamış kişilikler müzik yapsa ne olur, kendisini Tanrı zannetse ne olur; başkalarının ekmeğiyle mafyalaşıp oynasa ne olur, eninde ve sonunda  bütün emekçi müzisyenler haklarını arayacaklar ve  hak adalet yerini bulacaktır.

Ben müzikal hayatım boyunca iki insanın eşyasını taşımışımdır. Biri rahmetli BBKİNG babanın Ottawa Rainbow da diğeri besteci, gitar virtüözü eşim ve biricik gönül dostum Esat Saatçi’nin gitarını. Çok şükür diva dahi olsa, kimsenin paltosunu elimde hayatım boyunca taşımadım, taşımam da; kimseye  yaranmak için benliğimi kişiliğimi satmadım!

Değerli Rock sanatçısı Aylin Aslım’ın da şarkısında söylediği gibi, ‘’ne kimsenin altına yattım, ne de kimsenin üzerine bastım”!

Müzikal normlarda bir müzisyen bir sanatçı, egosundan arınamadığı sürece, hep başka insanların sofrasında ve yaptıklarında gözü olur! Ben bir dilenciyle, bir travestiyle ya da halkımdan bir ameleyle oturup sohbet de ederim, arkadaş da olurum derdini de dinlerim. Hiç kimse Tanrı değildir. Müzik de kendini ispat etmek istiyorsa bir müzisyen, böyle narsist, aşağılık tavır ve davranışlardan sakınmalıdır. Kıskançlığı bir kenara bırakıp, eksiklerini tamamlamalıdır.

Hakkımda yapılan kıyaslamalardan şahsım adına hiç hoşlanmıyorum. Kıyaslandığım ve adını dahi zikretmek istemediğim benim gözümde kişilik ve onur bakımından çöp kadar değersiz insanlarla kıyaslanmak beni çok kızdırıyor. Özüme ve müzikal altyapım benim yurt dışında tamamlanmıştır. Ben Blues, jazz ve Country müzik altyapısında yetiştim. Ben hiçbir zaman ne konserlerim, ne de stüdyoda vokal düzeltme makinası da kullanmadım! Ve hayatım boyunca da prim için çıkış yapmak adına arabesk parçaları coverlayıp Rock diye halkıma sunmadım. Çünkü Rock o değil! Ben rant için müzik, beste yapmıyorum. O neden ile dinleyicilerime buradan sesleniyorum. Gizem Saatçi Band, Gizem Saatçi, Esat Saatçi ve Burak Arı’dır, Uras Yapımdır, Gökhan Karahanlı’dır. Kıyas edilmek, pofpoflanmak, unvan meseleleri benim işim değil. Güzel şeyler ortaya çıkartmak, sanatı ait olduğu normdan başka bir içeriğe taşımak istemiyorum.” diye konuştu.