GİZEM SAATÇİ DURMADAN ÜRETİYOR, KASIM 2017 MAXİ SİNGLE ALBÜMÜ “UFO KADINI” ŞİMDİDEN ÇOK KONUŞULMAYA BAŞLADI!

edıtor
22.10.2017
710

6.albüm single çalışmasını önümüzdeki Kasım ayında Uras Yapım bünyesinde çıkartmaya hazırlanan ünlü Rock müzisyeni  yeni albümü hakkında şu açıklamaları yaptı;

“Bana durmadan üretiyorsun diyorlar, bu iş benim hayatım, üretmek için varım diyorum. Ufo kadını single albümünden sonra irtibatta olduğum gök kubbe ve bilinmeyenle açılacağına inanıyorum, ben ve sevgili dinleyenlerimin ufukları. Bana Ufo dan da kadın mı olur diyorlar. Evet olur. Esasen yaşadığımız altın çağın kadınları ışık beyinleri birer ufo ‘dur aslında. Ufo lar 99 bin alemin en büyük insan dostlarıdır. O yüzden kendimden örnek vermem gerekirse, hayatın program kodu bana birçok şeyi aynı anda yapabilmeyi ve aynı anda birçok insan olabilmeyi öğretti. Yemek, temizlik, bulaşık, çocuklar, annelik sorumlulukları bir yana; uğraştığım matematik, fizyokimya ilmi, tıbbi ilimler bir yana; beynimde durduramadığım kavramsal müzikal bütünlük ve beste yapma arzusu beni bana, beni hayata ve beni sevenlerime bağlıyor. Benim kendime ayırdığım saatler hatta demeyeyim dakikalar çok kısıtlı maalesef. O yüzdendir ya, doğaüstü bir programın ürünü bir kadınım aslında. Benim gibi kadınlara ithaf ediyorum albümüm Ufo kadınını. Hiç durmadan çalışan, düşünen, düşündüren, koşan, keşfeden, özgür, fedakar, mücadeleci, hakkın yanında yandaş değil; tekele karşıt ve iyi yürekli kadınlar için. Günümüzde bu tarz kadınlara ‘UFO KADINI’ diyorlar.
 

İşin gerçeği benim için terapilerin en güzeli müzik yapmak. En büyük hayalimse,çok ilginç gelecektir belki sizlere,Mevlana Anadolu kanalından uzaya yansıma yapabilmek;bu yansımayı ancak Nevşehir Peri bacalarından tüm evrenlere yapabileceğimi sanıyorum. Hayatımda Newyork’dan, Ottawa’ya, Londra’ya kadar her yerde, dünyaca ünlü büyük sanatçılarla çalma şerefinde bulundum. Şimdi bu zevki kendi kanalımda Anadolu’mda yaşamak en büyük hayalimdir. Oradan Kırşehir, Aksaray, Mardin Adıyaman, Van ve Şanlıurfa gelmektedir. Ülkemizin bütünlüğü için bir Hakkarili nin vatanı İstanbul ise, benim şehrim de neden Şırnak olmasın? Tüm insanları ve insanlığı seviyorum. Sevgi, anlayış ve empatinin sanatın önünde duramayacağını inanıyorum. Devlet büyüklerimi sanatsal ve toplumsal çalışmaların o yöre halklarında da yayılması için buradan çağrıda bulunuyorum...
 

Gelelim diğer parçalara. Maxi single albümde ,
1.Bu dünyada yerim olmadı  Rock ağırlıklı ve kitlesel bir devrim niteliği taşıyan isyankar parçanın sözleri Fatih Tekiner’e Müziği,Gizem Saatçi’ye ve Düzenlemesibeşim Esat Saatçi’ye aittir. 
2.Zorla Sevdiremem ki Eğlenceli funk, bluesy parçanın Sözleri Fatih Tekiner’e Müziği, Gizem Saatçi’ye  ve Düzenlemesi eşim Esat Saatçi’ye aittir.
3.İtiraf Et Fusion, pop ağırlıklı slow parçanın Sözleri Esat Saatçi’ye, müziği bana ve Düzenlemesi yine eşim Esat Saatçi’ye aittir.
4.Ufo Kadını Pop disko, albüme adını veren parçanın Sözleri Esat Saatçi’ye, müziği bana ve Düzenlemesi yine eşim Esat Saatçi’ye aittir.
Albümde yer alan parçaların, led ve solo gitarları Esat Saatçi’ye,
Tüm bass gitarları, klavyeleri ve vokalleri, geri vokelleri Gizem Saatçi’ye,
Bütün davul, elektronik davul  ve perkisyon partileri davulcum Burak Arı’ya aittir.
Bütün mix, master, stüdyo işlemleri Beta Star Uras Türkiye studyolarında kayıt edilmiştir.