Instagram; "SENI TAKIP EDIYOR" ÖZELLIGI GELIYOR!

editor
9/21/2017
324

Instagram'da bazi kullanicilara gelen yeni güncellemeyle birlikte, diger profillerin sizi takip etmedigini profilden görmenizi saglayan Twitter'da bulunan özellik geldi...

Instagram bazi kullanicilarina, diger profillerin kendilerini takip edip etmedigini,yeni güncelleme ile birlikte profiller üzerinde görme özelligini getirdi.

Simdilik her kullanici bu özellige sahip olmasa da, su an test asamasinda olan ve Twitter'da da uzunca bir süredir var olan bu özellik, kullanicilar tarafindan epeydir bekleniyordu. 

Instagram'da zaten bir kullanicinin sizi takip etmedigini, kullanicilarin "Takip edilen" kismina girip kendi kullanici adinizi aratarak ya da kendi takipçileriniz içerisinde görmek istediginiz profilin kullanici adini aratarak ulasabiliyordunuz.

Ancak kullanicilar arasinda bunun bu sekilde yapilabildigini bilmeyen veya bilse de yapmaya üsenen kullanicilarin isini epeyce kolaylastiran bir özellik oldugunu söyleyebiliriz. 

Görünüse göre özellik bizim ülkemizde de bazi Instagram kullanicilarina 15 Eylül tarihinden beri gelmis durumda.

Asagidaki Tweetlerde de görebileceginiz gibi bir takim kullanicilar 5 güne yakindir yeni özelligi zaten kullanabiliyor.

Yeni özellik Instagram'in basin biriminin Mashable'a yaptigi açiklamalara göre hala test asamasinda.

Her güncellemeyle birlikte Instagram kullanicilarinin, kullanim biçimini gelistirmeyi hedeflediklerini belirten Instagram'in basin birimi, özelligin yakin bir zamanda tüm kullanicilara açilacagini da belirtti.

Siz yeni özellik hakkinda ne düsünüyorsunuz? Yeni özellik sizin Instagram hesabiniza da geldi mi?