Liber Demokrat Parti'den, Almanya'ya Tebrik Mesajı!

edıtor
26.9.2017
428

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı geçtiğimiz gün Almanya seçimlerinde büyük başarı elde eden FDP' ye (Hür Demokrat Parti) tebrik mesajı gönderdi... 

İşte o mesaj;

Liberal Demokrat Parti olarak Almanya’daki seçimlerden önce FDP ye (Hür Demokrat Parti) desteğimizi açıklamıştık. Ayrıca Almanya’daki Türk seçmenlere de oylarını FDP ye vermelerini önermiştik.
 Bu defa Seçimlerde FDP nin oylarını ciddi biçimde arttırarak 70 temsilci çıkarmasını da sevinçle karşıladık. Başarılı bir seçim kampanyası yürüten FDP yi Türk Liberal Demokratları olarak tebrik ediyoruz. 
Bu vesile ile FDP saflarında seçilen 14 Türk kökenli temsilciyi de ayrıca teker teker kutlar, görevlerinde başarılar dileriz.
 We, as Liberal Democrat Party of Turkey had declared our support for FDP on oncoming elections in Germany and had recommended Türkish people in Germany to vote for FDP.
 We have been glad and happy to hear the election results which indicates an important increase in FDP’s votes, enabling them to have 70 representatives in parliament. We congratulate FDP for this successful campaign.
We  also congratualate each one of 14 Turkish representatives from  FDP and other parties lists., wish great success in their new duties.