Magazin Dünyasi Bu Iddiayla Sallandi: Yildiz Tilbe Intihara Tesebbüs Etti!

editor
9/20/2017
270

Sözcü gazetesinden Eda Sönmez, Yildiz Tilbe'nin ilaç içerek intihara tesebbüs ettigini iddia etti. Ancak iddia, bizzat Yildiz Tilbe tarafindan çok sert bir sekilde yalanlandi...

Sözcü gazetesinden Eda Sönmez imzali haber magazin gündemine bomba gibi düstü. Haberde, ünlü sarkici Yildiz Tilbe'nin dün aksam ilaç içerek intihara tesebbüs ettigi öne sürüldü. Ancak kisa süre sonra iddianin asilsiz oldugu ortaya çikti.

IDDIAYA GÖRE, PLATONIK ASKI, YAKINLARINI ARAMIS

Iddiaya göre, Tilbe'nin platonik aski Ali Isitmez, ünlü sarkicinin yakinlarini arayip, "Yildiz'in böyle bir sey yapmasindan korkuyordum. Kendi adima da Vatan Sasmaz gibi olmaktan korkuyorum" dedi. Bu ifadeler üzerine de, Tilbe'nin intihar ettigi seklinde kurgu bir haber yapildi.

Haberde adi geçen Ali Isitmez:

IDDIA ASILSIZ ÇIKTI

Öte yandan Yildiz Tilbe'nin, intihara tesebbüs ettigi iddia edilen saatlerde ve sonrasinda Twitter hesabindan paylasim yapmasi, kafalari iyice karistirdi.

Haberin yayinlanmasindan sonra kisa süresonra da, basta Armagan Çaglayan olmak üzere, Yildiz Tilbe'ye yakin isimler intihar haberini kesin bir dille yalanladi.

TILBE TWITTER'DAN SERT IFADELERLE YALANLADI

Intihar haberi sosyal medyanin en çok konusulan konulari arasina girdi. Kisa süre sonra da Tilbe'den beklenen açiklama geldi.

Yildiz Tilbe, Twitter hesabindan yaptigi paylasimla iddianin asilsiz oldugunu belirterek "Hakkimda yanlis haber yapan gazete ve gazetecileri kiniyorum ve mesleklerini serefleriyle yapmalarini öneriyorum. Hakimda yanlis haber yapan gazete ve haberin yalan içerigi için avukatim hukuki yollara basvuracaktir" dedi.