Meteoroloji’den İstanbul için son dakika uyarısı

edıtor
26.9.2017
634

Meteoroloji'den İstanbul için bir son dakika uyarısı geldi. Uyarıya göre İstanbul'da yağmur bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini artıracak. Yarın ise kuvvetli sağanak yağış etkili olacak...

Meteoroloji İstanbul için bugün öğleden itibaren kuvvetli yağış beklendiği uyarısı yaptı. İstanbullulardan sel ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirliği olunması istenen uyarıda ulaşımda da aksamalar yaşanacağına dikkat çekildi. Açıklamada yağışın yarın akşam saatlerine kadar şiddetli olarak devam edeceği vurgulandı.

Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle:

“İstanbul’da geceden bu yana aralıklarla devam eden hafif sağanak yağışların; bugün (26.09.2017 Salı) öğleden itibaren etkisini arttıracağı ve yarın (27.09.2017 Çarşamba) akşam saatlerine kadar kentin kuzey kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm), güney ilçelerinde ise kuvvetli (21-50 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.”

DHA