Meteoroloji: Istanbul’da saganak yagis devam edecek!

editor
9/22/2017
468

Istanbullular dikkat! Meteoroloji’den uyari geldi: Sel, su baskini, yildirim… | Son dakika haberleriHava sicakliklarinin düsmesi beklenirken Meteoroloji Genel Müdürlügü tarafindan son dakika açiklamasi yapildi. Bugün Istanbul'da etkili olmaya baslayacak yagislarla beraber sicakliklar önemli ölçüde düsecek. Kuzey kesimlerde saganak yagis var. Yerel olarak etkili olacak yagmur sebebiyle, ani sel, su baskini, ulasim aksamalari ve yildirim konusunda Meteoroloji Genel Müdürlügü vatandaslari uyardi... Iste yaklasan yagisli ve serin havaya dair detaylar...

Hava durumu: Dikkat! Istanbul’da saganak yagis devam edecek! Güncel (22.09.2017) Son Dakika

Kuvetli yagis uyarisi var! Hava sicakligi Kuzey ve iç kesimlerde hissedir derecede olmak üzere (6-10 derece) azalacagi ve mevsim normalleri civarina düsecegi tahmin ediliyor. Yapilan son degerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri ile Dogu Akdeniz’in parçali ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nin dogusu, Istanbul, Tekirdag ile Balikesir’in kuzey çevreleri, Bati ve Orta Karadeniz, Dogu Karadeniz kiyilari, Dogu Akdeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri (Toroslar mevkii) ile gece Yozgat çevrelerinin saganak ve gök gürültülü saganak yagisli, diger yerlerin az bulutlu ve açik geçecegi tahmin ediliyor.

22-09-17

Yagislarin; sabah saatlerinde Istanbul Anadolu Yakasi, Kocaeli, Zonguldak ve Bartin çevreleri ile ögleden sonra Giresun, aksam saatlerinden sonra Rize ile Trabzon’un dogu ilçeleri ve Besikdüzü çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasi bekleniyor.

2209

Rüzgar Genellikle kuzey, güneydogu kesimlerde güneybati yönlerden hafif, ara sira orta kuvvette esmesi bekleniyor. Yagislarin sabah saatlerinde Istanbul Anadolu Yakasi, Kocaeli, Zonguldak ve Bartin çevreleri ile ögleden sonra Giresun, aksam saatlerinden sonra Rize, Trabzon’un dogu ilçeleri ve Besikdüzü çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasi beklendiginden meydana gelebilecek sel, su baskini, yildirim gibi olumsuzluklara karsi dikkatli ve tedbirli olunmalidir.

22-09

BÖLGELERIMIZDE HAVA

MARMARA
Parçali, yer yer çok bulutlu, dogusu ile Istanbul, Tekirdag ve Balikesir’in kuzey çevrelerinin aralikli saganak ve gök gürültülü saganak yagisli geçecegi tahmin ediliyor. Yagislarin sabah saatlerinde Istanbul Anadolu Yakasi ile Kocaeli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasi bekleniyor.

BALIKESIR °C, 25°C
Parçali, yer yer çok bulutlu, aralikli olmak üzere saganak ve gök gürültülü saganak yagisli

BURSA °C, 24°C
Parçali, yer yer çok bulutlu, aralikli olmak üzere saganak ve gök gürültülü saganak yagisli

ISTANBUL °C, 23°C
Parçali ve çok bulutlu, aralikli ve yerel olmak üzere saganak ve gök gürültülü saganak yagisli geçecek. Yagislarin; sabah saatlerinde Anadolu Yakasinda yerel olarak kuvvetli olmasi bekleniyor.

KIRKLARELI °C, 24°C
Parçali bulutlu

EGE
Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin parçali bulutlu geçecegi tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 23°C
Parçali ve az bulutlu

DENIZLI °C, 27°C
Az bulutlu

IZMIR °C, 25°C
Parçali ve az bulutlu

MANISA °C, 26°C
Parçali ve az bulutlu

AKDENIZ
Az bulutlu ve açik, Dogu Akdeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinin yer yer parçali ve çok bulutlu, aralikli saganak ve gök gürültülü saganak yagisli geçecegi tahmin ediliyor.

ADANA °C, 33°C
Parçali ve az bulutlu, iç kesimlerinin yüksekleri yerel olmak üzere aralikli saganak ve gök gürültülü saganak yagisli

ANTALYA °C, 35°C
Az bulutlu ve açik

HATAY °C, 30°C
Az bulutlu ve açik

ISPARTA °C, 25°C
Parçali ve az bulutlu

IÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açik, kuzey kesimlerinin parçali ve yer yer çok bulutlu , gece saatlerinden sonra Yozgat çevrelerinin yerel olarak saganak yagisli geçecegi tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 24°C
Parçali bulutlu

CANKIRI °C, 25°C
Parçali ve yer yer çok bulutlu, kuzey kesimleri saganak yagisli

ESKISEHIR °C, 24°C
Parçali bulutlu

KARAMAN °C, 27°C
Az bulutlu ve açik

BATI KARADENIZ
Parçali ve çok bulutlu, bölge genelinin aralikli saganak ve gök gürültülü saganak yagisli geçecegi tahmin ediliyor. Yagislarin Zonguldak ve Bartin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasi bekleniyor.

BOLU °C, 19°C
Parçali ve çok bulutlu, aralikli saganak ve gök gürültülü saganak yagisli

DÜZCE °C, 22°C
Parçali ve çok bulutlu, aralikli saganak ve gök gürültülü saganak yagisli

KASTAMONU °C, 18°C
Parçali ve çok bulutlu, aralikli saganak ve gök gürültülü saganak yagisli

ZONGULDAK °C, 20°C
Parçali ve çok bulutlu, aralikli olmak üzere saganak ve gök gürültülü saganak yagisli geçecegi tahmin ediliyor. Yagislarin ögle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olmasi bekleniyor.

ORTA ve DOGU KARADENIZ
Parçali ve yer yer çok bulutlu, yarin ögle saatlerinden sonra Dogu Karadeniz kiyilari ile Ordu çevrelerinin aralikli saganak ve gök gürültülü saganak yagisli geçecegi tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 32°C
Parçali, zamanla çok bulutlu gece saatlerinden itibaren saganak yagisli

GIRESUN °C, 26°C
Parçali, zamanla çok bulutlu, ögle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli saganak ve yer yer gök gürültülü saganak yagisli geçmesi bekleniyor.

SAMSUN °C, 26°C
Parçali, zamanla çok bulutlu gece saatlerinden itibaren saganak yagisli

TRABZON °C, 27°C
Parçali, zamanla çok bulutlu, ögle saatlerinden sonra saganak ve yer yer gök gürültülü saganak yagisli geçmesi bekleniyor. Yagislarin; aksam saatlerinden sonra dogusu ile Besikdüzü çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasi bekleniyor.

DOGU ANADOLU
Parçali ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

ELAZIG °C, 34°C
Parçali ve az bulutlu

ERZURUM °C, 27°C
Parçali ve az bulutlu

HAKKARI °C, 30°C
Parçali ve az bulutlu

KARS °C, 28°C
Parçali ve az bulutlu

GÜNEYDOGU ANADOLU
Az bulutlu ve açik geçecegi tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 35°C
Az bulutlu ve açik

GAZIANTEP °C, 31°C
Az bulutlu ve açik

SIIRT °C, 35°C
Az bulutlu ve açik

SANLIURFA °C, 34°C
Az bulutlu ve açik

DENIZLERDE HAVA
Bati Akdeniz’de firtina, Dogu Karadeniz ve Dogu Akdeniz’de firtinamsi rüzgar bekleniyor.

KARADENIZ
Hava Durumu: Parçali bulutlu ve saganak yagisli, Rüzgar: Bati Karadeniz’de bati ve kuzeybatidan 3 ila 5 (20-40 km/sa), dogusunda 4 ila 6 (30-50 km/sa), Dogu Karadeniz’de bati ve kuzeybatidan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batisinda 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, dogusunda 3,0m, Görüs: Iyi, yagis aninda orta.

MARMARA
Hava Durumu: Parçali bulutlu ve saganak yagisli, Rüzgar: Dogu ve kuzeydogu, zamanla kuzeybatidan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüs: Iyi, yagis aninda orta.

EGE
Hava Durumu: Parçali bulutlu ve saganak yagisli, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydogudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatidan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyinde yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege’de yer yer 2,5m, Görüs: Iyi, yagis aninda orta.

AKDENIZ
Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Bati Akdeniz’de bati ve güneybatidan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batisinda 6 ila 8 (60-75 km/sa), zamanla 5 ila 7 (40-60 km/sa), Dogu Akdeniz’de bati ve güneybatidan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batisinda 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüs: Iyi, yagis aninda orta, firtina aninda zayif.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Az bulutlu, yarin ögle saatlerinde parçali bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydogu zamanla güneybati yönlerden 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüs: Iyi.