ÖMER FARUK TEK BILEK 5 YIL ARADAN SONRA

editor
9/22/2017
712

Sanati araciligiyla ömrü boyunca; uluslararasi alanlarda din, dil, irk ayirimi olmaksizin evrensel degerlerin güzelligini ve yüceligini müzigiyle insanlarla paylasmaya çalisan Ömer Faruk Tekbilek, uzun süren bir çalisma sonunda son albümü 'Love is my religion' ile de tüm dünyadaki müzikseverlerle bulustu.

15. Albümü olarak müzik marketlerde ve tüm dünyayla birlikte digital platformlardaki yerini aldi. Sanatçinin 5 yillik aradan sonra müzikseverlerin begenisine sundugu albüm; “Avatar 2” filminin müzik prodüktörü “Amotz Plessner” ve “Alex Alessandroni” tarafindan Amerika Birlesik Devletlerinde hazirlandi. Dünyaca ünlü sanatçilar, Yasmin Levy ve Idan Raichel özel besteleriyle Ömer Faruk Tunçbilek çalismasinda yer aldilar.

Caz müzigin efsane ismi Ismet Siral bestesi olan “Barefoot Dervish (Çiplak Ayakli Dervis)” bestesi nefis bir yorumla albüme renk katiyor. Ömer Faruk Tekbilek ve ekibinin yani sira Amerikali uluslararasi müzisyenlerin seslendirdigi yeni albümde, Akdeniz melodilerinin caz tinilariyla bestelendigi eserler yine Anadolu, sufi ve Türk müzigi zevkini baska boyutta vücuda getiriyor.