TÜRKİYE’NİN SATRİANİ’Sİ İYİLEŞMEYİ BEKLİYOR (Medyalizm/Özel)

edıtor
5.12.2017
1346

Ünlü gitarist Esat Saatçi geçirdiği kazadan sonra, yeni projelerine hız vermek için iyileşmeyi bekliyor...

Türkiye’de müzisyenler arenasında Esatriyani lakabıyla 90lı yıllarda isim yapan, başta Amerika, Kanada, İsveç ve Türkiye’de kendisinden yapmış olduğu enstrumantel albümlerle çokça söz ettiren Türk Gitar virtüözü Esat Serhan Saatçi, geçtiğimiz aylarda geçirmiş olduğu motorsiklet kazası nedeniyle sol kolunu ağır şekilde kırmış, o nedenle en son yapmış olduğu “Ben aşık oldum” albümü lansman konserlerini iptal etmek zorunda kalmıştı.

Ayrıca kendisi Gizem Saatçi band’in kurucu üyesi ve gitaristi olarak da, sahne çalışmalarına ara vermek zorunda olduğu için üzüntüsünü arz eden müzisyen şu açıklamayı yaptı;

“Kolumdaki hasar en yüksek derecede oldu. Şuanda iyiye doğru gidiyor. Kolumu eski fonksiyonlarında yeniden kullanma sürecini bekliyorum. İnsanın başına her an her şey gelebilir, o yüzden ne oldum değil, ne olacağım demeli insan. Çok şükür iyiyim. Bildiğiniz üzere Gizem Saatçi (eşim), sürekli üretmeyi seven bir sanatçı ve çok iyi bir eş, o yüzden benim rahatsızlığımdan en fazla etkilenen kendisi oldu.

Ben aşık oldum albümünün peşi sıra, iki parçalık bir rock single’ı Gizem ile planlıyorduk. Gizem‘le altyapıları hazırlamıştık, tam soloları çalacağım zamanda bu kaza meydana geldi. Artık nazar mı desem, kıskançlık mı desem, bilemiyorum. Ben itikatlı bir insanımdır. On beş yaşından beri motorsiklet süren bir sürücü olmama rağmen, hayatımda ilk defa kaza yaptığıma inanamıyorum.

Eskiye nazaran çok daha iyiyim. Daha da iyi olacağımı ve yeniden müzikal hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim günleri arzuluyorum diyebilirim. Şuanda ki projelerim hakkında sizlere biraz bilgi vereyim;

Gizem Saatçi band, Uras Yapım olarak ‘’Gel bana Gel’’ albümüyle beklediğimizin üzerinde bir başarı kaydettik diyebiliriz, onun yanı sıra müzikal kariyer hayatım boyunca yurtdışında enstrumantel albümlerim olmasına rağmen, Türkiye’de ilk defa enstrumantel albüm Uras Yapım’dan çıkardım.

Şu anda “Bu dünyada yerim olmadı” maxi single albümümüzün çıkmasını bekliyoruz. Onun dışında da değerli sanatçı Hakkı Bulut abimizin parçalarından oluşan, rock formatlı albüm çalışmalarına başlayacağız.”

Haber: Serkan Candaş