Ünlü Dj ve Sosyal Medya Fenomeni Mert Yılmazok Bilinmeyenlerini Anlattı (Medyalizm/Özel)

edıtor
14.12.2017
4790

Ünlü Dj ve Sosyal Medya Fonomeni Mert Yılmazok ile kendisi hakkında herşeyi konuştuk. Genel Yayın Yönetmenimiz Serkan Candaş'ın sorularına içtenlikle cevap veren ünlü Dj, tüm bilinmeyenlerini Medyalizm.com'a anlattı...

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz, Mert Yılmazok kimdir?

 • Mert Yılmazok Giresun'un Merkez ilçesinde doğdu.İki kardeşli,kendi tabiriyle modern ve özgürlükçü bir ailede büyüyen sosyal medya fenomeni 22 yaşında. Periscope ve İnstagram uygulamalarında yaptığı paylaşımlarla kısa zamanda sosyal medya fenomeni olan Mert Yılmazok, DJ’lik ve MC'lik yapmaktadır, ayrıca oldukça ünlü ve bilinen markaların Stil Danışmanlığını yapmıştır.Kova burcu olan Mert Yılmazok’un büyük hayali ise Kendi adını taşıyan bir telefon markası çıkartmak.

Dj olmaya ne zaman karar verdin? Bir anda mı çıktı bu, yoksa hep yapmak istediğin bir şey miydi?

 • Aslında karar verilmiş bir sahne hayatım olmadı benim, tesadüf eseri arkadaşlarımla eğlenmeye gittiğim bir mekan da keşfedildim diyebilirim. Anlatsalar film klişesi derdim fakat gerçekten o gece bütün insanların ilgisini hissettim ve bu mekan sahibinin de gözünden kaçmamış diyebiliriz. Böyle bir teklif geldiğinde en başta yapamam diye düşündüm ama aslında müzik her zaman benim için en büyük motivasyon kaynağıydı. Sahnede kendimi bulduğumu farkettim, kendim eğlendim baktım ki ben eğlendiğimde insanlar benden daha çok eğleniyor, bende yıktım geçtim diyebiliriz (Gülüyor) 

 Fenomen olmak nasıl bir duygu?

 • Aslında diğer insanlardan ayıran bir özellik değil bana göre, ben hala aynıyım sadece insanların beğendiğini, takdir ettiğini ve ne paylaşacağımı merak etmeleri hoşuma gidiyor. Gördüğüm ilgiden memnunum, insanların beni sevmesi aslında çok büyük bir güç benim hayatımda.

Canlı ve Sizi çok benimsemiş bir hayran kitleniz var. Ne düşünüyorsunuz bunun hakkında?

 • Aslında her kitleden sevenim var. 50 yaşında ki teyzelerden de mesaj alıyorum, 13-14 yaşındaki gençlerden de mesaj alıyorum, bu benim de şaşırdığım bir şey demek ki ya yaşamak istedikleri ya da yaşayamadıklarını bende bulabiliyorlar veya beni doğallığımdan dolayı seviyorlar. 

Güzel ve Çekici insanlarla arkadaşlık yapmanızın özel bir nedeni var mı?

 • Seçmiyorum fakat hayatımın her noktasında güzellik unsuru ön planda olduğu için arkadaş çevreme de yansımış durumda. Beraber gezdiğim, bir şeyler paylaştığım arkadaşlarımın beni temsil ettiğini düşünmüşümdür her zaman, bu yüzden de seçimlerim bu yönde oldu sanırım. Arkadaşlıktan anlamayan insanları hiç bir zaman hayatıma sokmadım, yani siz onları Ateşli, güzel ve bakımlı bulabilirsiniz ama benim için en önemli özellikleri içten samimi olmalarıdır.

İnsanları eğlendirmeyi çok iyi başarıyorsunuz, bunun püf noktası nedir?

 • İnsanları eğlendirmek için yapmıyorum belki bundan olabilir. Sahne de olmayı seviyorum ve en çok ben eğleniyorum, böyle olduğu içinde insanlar sahne ışığım olduğunu söylüyor, İlgi gösteriyor ve eğleniyor. Aslında iş olarak bakmıyorum sahne için yaratılmışım diyebilirim.

 Dj olarak ve sosyal medyada rakipleriniz var mı?

 • Herkesin olduğu gibi var tabi ki ama rakip diyemem, çünkü benim kadar düzgün bir yaşam tarzları olduğunu düşünmüyorum. Popüler olmak ve sahneye çıkmak için insanlar her şeylerini ortaya koyuyor. Ben hiçbir zaman böyle olmadım. Yanındaki kız arkadaşlarını peşkeş çekenden tutun da, mekan sahiplerinin kapılarında yatanlara kadar. Bence bir işte iyiysen iyisindir, ilgi çekmek için uğraşmazsın, ilgi odağı her zaman sen olmuşsundur zaten.

Kimler bu rakipleriniz, isim istesek?

 • Dediğim gibi benim rakip olarak gördüğüm kimse yok ama isim vermeme de gerek yok İnstagram uygulamasına girin, aynı kozmetik markasından alınmış bir fondoten, kavisli ve doldurulmuş bir kaş, belli bir cümle dağarcığı olan ya da orasını burasını açan kız arkadaşlarıyla hikayeler ve gönderiler paylaşan herkes benim yaptığım işi ve popülerliği yapmaya çalışıyor. Onlara tavsiyem insanların doğallık sevdiğini unutmasınlar, bir yerden sonra irite edici duruyorlar.

 Hayalleriniz nelerdir?

 • Kendime ait bir cep telefonu markası çıkarmayı çok istiyorum ama bunun için önümde çok yıl var. Hayalleri uğruna yaşayan bir insan olmadım ne yazık ki, her zaman somut şeylerle ilgilenirim.

 Estetiğiniz var mı?

 • Bu soru çok geliyor bana, hayır estetiğim yok ama karşı değilim ve yaptırabilirim yani. Sadece makyajla çok değişen bir insanım hepsi bu.

Kendinizi seksi buluyor musunuz?

 • Tabi ki buluyorum, işim zaten cazibe olmasa yapılacak bir iş değil. Dikkat çekici olmak zorundasınız. Kendimin farkındayım ve bunu iyi satıyorum diyebiliriz.

Tanınan ya da tanınmayan insanlardan Ahlaksız teklif aldığınız oldu mu?

 • Fazlasıyla alıyorum. İnsanlar çok özgüvenli, mesaj kutumu göstersem herkes şok olabilir.

Biraz da özel hayatınıza girelim. Aşk hayatınız ne durumda, sevgiliniz var mı?

 • Sevgilim şu an yok, aslında beni mutlu etmekte zordur. Ben biraz pürüzsüz ilişkiler seviyorum. Pürüz çıktığı an soğuyorum. Artık 2018 uğurlu gelsin diyelim (Gülüyor)

 

Röportaj:Serkan Candaş