Ünlü Model ve Oyuncu Dilek Kaya: Türkiye’nin en ince belli Modeliyim, kimse heveslenmesin (Medyalizm/Özel)

edıtor
05.02.2018
8116

2017 ve 2018'in en çok konuulan, yurdışına da açılan ünlü model ve oyuncu Dilek Kaya ile güzel, keyifli bir röportaj gerçekleştirdik...

Dilek Kaya kimdir, kendinizi nasıl tanımlarsınız?

 • Dilek Kaya Türkiye’nin en iyi modellerinden biridir. Dilek Kaya çok hırslı, işini severek yapan biridir. Dilek Kaya çok iyi bir eş, çok iyi bir annedir.

Model olmanın avantajı ve dezavantajı nelerdir?

 • Model olmanın avantajı; Bir kere modanın tam ortasında, içindesiniz. Modayı çok yakından takip ediyorsunuz ve etmek zorundasınız. Zamanla sanat gözünüz, görsel gözünüz gelişiyor. Dezavantaj olarakta; Bazen kendini bilmez insanlar çıkıyor ve farklı tekliflerle karşınıza geliyor, ahlaksız teklifler diyelim. Onlarla da hukuki yoldan baş etmeye çalışıyorum.

İnsanlar devamlı güzel olduğunuzdan söz ediyor, bu durum sizi sıkıyor mu?

 • Asla kimse komple beğenmiyor. Kimi elimi, kimi yüzümü, kimi vücudumu vs. o yüzden çokta etkisi olmuyor bende. Zaten komple beğenenle de evlendim :)

Modellik ve oyunculuk mesleğini kaç yıldır yapıyor sunuz?

 • Beş senedir modellik yapıyorum,  yaklaşık bir, bir buçuk senedir de oyunculuk yapıyorum. Bu meslekleri severek yapıyorum ve bu yüzden de başarı ivmem hep yukarıya doğru çıkıyor.

Neden model ve ardından da oyuncu olmak istediniz?

 • Aslında gıda üzerine eğitim aldım. Bir restruant zincirlerinde yöneticiydim. Bir gün mesleğimi değiştirmek istedim, işlere ve iş kollarına bakarken modellik oldu, öyle bir anda oldu. Güzelliğime ve fiziğime de güveniyordum. Aslında en çok istediğim oyunculuktu, iki ayrı kurumdan da oyunculuk eğitimi aldım. Birde yurtdışında da oyunculuk eğitimi almayı çok istiyorum.

Türkiye’de model olmak isteyenlere önerileriniz nelerdir?

 • Modellik; güzel, eğlenceli, zevkli bir meslek. Fakat bazı ölçüler var ve ölçüleriniz uymak zorunda. Boy ve vücut ölçüleriniz orantılı olması gerekiyor. Önce bir moda fotoğrafçısına giderek ve burada fotoğraflar çektirip “Olabilir miyim, olamaz mıyım?” diye bakıp, buna göre hareket etmek gerekiyor. Ama kimse iki fotoğraf çektirip model olacağım diye düşünmesin, çünkü böyle bir şey yok. Sektöre girmek gerçekten çok zor ve meşakkatli. Tabi doğru kişileri de bulmak ya da denk gelmek gerekiyor. Ne yazık ki Sosyal Medyada iki fotoğraf çektiren, modelim, mankenim diye ortaya çıkıyor.

Hangi diziler de rol aldınız?

 • Çukur, Kalp Atışı, Elif, Kalbimdeki Deniz, Baba Candır, İçerde, Yıldızlar da Kayar ve bunların yanında birçok Klip’te de yer aldım.

Geçtiğimiz günlerde Makedonya ve Sırbistan'da bir dizi moda çekimleri yaptın ve bir Markanın yüzü oldun. Orada harika bir hayran kitlen var. Biraz bundan bahseder misin?

 • Aslında Makedonya’ya bir firma için katalog çekimlerine gitmiştim. Orada çalıştığım firma, bizim çekimleri başka bir modacıya göstermiş, o modacı da çekimleri ve beni çok beğenmiş ve marka yüzü olmamı istedi, derken başka firmalardan da teklif geldi ve çalışmaya başladık. Makedonya’da iken Sırbistan’dan bir Modacı benimle görüşmek istedi ve ülkesine davet etti, defilesinde yer almamı istedi. Bana bir de oranın en ünlü elbisesini hediye ettiler :) Beni çok sevdiler, tabi bende onları çok sevdim, işimizi de iyi ve disiplinli yaptığımız için tuttular bizi diyebilirim. Nisan da tekrar çağırdılar çekimler ve defile için. Balkan ülkelerinde hatırı sayılır bir kitlem oluştu diyebilirim.

İleride ki hedefleriniz neler?

 • Ben Balkanlara giderken Sosyal Medyadan bir arkadaş “Sen sadece Balkanlara gidersin, Fransa’ya gidemezsin” dedi. Başta da söylediğim gibi hırslı, tuttuğunu koparan bir insanım, şimdi ki hedefim de Fransa var. İtalya ve Fransa'da da da kendimi ispat etmek, oralarda da bu işi yapmak istiyorum.

Gerçi bu sorumun cevabını başlarda vermiştiniz, ama ben yine de sormak istiyorum. Hayallerinin peşinden koşar mısınız?

 • Evet koşarım ve bugüne kadar hep hayallerimin peşinden gittim. Hayallerimin hepsini tek tek gerçeğe çevirdim ve çevirmeye devam ediyorum.  

Soru: Aşk mı, mantık mı?

 • Ben mantık kadınıyım.

Evli ve iki çocuk annesisiniz. Aile sizin için ne ifade ediyor?

 • Aile benim için hayattır. Ailem olmazsa benim için hayat durur. Özellikle çocuklarım olmazsa.

Güzel fiziğinizi bildiğim kadarıyla spora borçlusunuz. Hangi sporları yapıyor sunuz?

 • Benim kendi hareketlerim var, tabi benim icat ettiğim değil :) bunları yapıyorum. Her gün Squat yapıyorum, yine her gün Tibet’in beş hareketini yapıyorum. Jimlastikte hemen hemen her gün yaptığım sporlar arasında.

Cansu Taşkın Türkiye’nin en ince belli modeli olduğunu belirtiyor, fakat sen de en ince belli model benim diyorsun. Bununla ilgili neler söylemek istersin?

 • Cansu Taşkın belinin 58 cm olduğunu söylüyor, fakat Alişan ve Çağla Şikel canlı yayın da Cansu Taşkın’ın belini ölçmüşlerdi ve 60 cm çıkmıştı. Hatta 58 cm olsa bile beli, benim belim 55 cm, yani şuan Türkiye’nin en ince belli modeli doğal olarak ben oluyorum, o yüzden kimse heveslenmesin :)

O halde sizi Cansu Taşkın’la bir araya getirip, Türkiye’nin en ince belli modeli kimmiş öğrenelim ne derdiniz?

 • Tabi neden olmasın, ne zaman isterseniz :)

​Röportaj: Serkan Candaş