Yaprak Tüter ile Sunuculuk ve Oyunculuk Üzerine Konuştuk! (Medyalizm/Özel)

editor
9/22/2017
786

Sunucu-oyuncu Yaprak Tüter ile güzel bir röportaj gerçeklestirdik. Güzel oyuncu Medyalizm'in sorularına içtenlikle cevaplar verdi…

 

Yaprak Hanim öncelikle kendinizden bahseder misiniz, Yaparak Tüter kimdir?

Tiyatro kökenliyim tiyatro egitimi aldim. Çok iyi hocalarla çalistim. Müjdat Gezen egitim merkezinden egitim aldim.  Ayrica Yaprak Tüter deli dolu, gezmeyi ve arastirmayi seven bir insandir. Hayatim sürekli tempolu, hareketli geçer.

Tiyatro kökenlisiniz. Sizce sunuculuk mu, Tiyatro mu daha zor?

Tiyatro daha zor kesinlikle. Tiyatro daha büyük emek istiyor. Sunu da belirtmek isterim, tabi ki hepsinin, tüm mesleklerin bir zorlugu var, fakat Tiyatro bir-iki tik daha zor, çünkü biraz daha fazla emek ve fedakarlik istiyor.

Bir Single çalismaniz var. Bu Single ne zaman çikiyor, bu düsünce, müzik ile ilgilenmek nasil ortaya çikti?

Ben müzigi her zaman sevdim ve ilgim vardi. Sesim içinde her zaman derdim ‘acaba benden sarkici olur mu, olmaz mi’ diye? Bir arkadasim yapim sirketinde çalisiyordu, birgün onu ziyarete gittim ve orada aramizda konusurken, sesimin iyi oldugunu belirttiler ve bu düsünce böylece ortaya çikmis oldu ve eyleme geçirdik. Normalde bu yaz çikaracaktik, fakat herkes çikarmaya baslayinca, bende Eylül’e erteledim. Tabi yapimcim ile ortak aldigimiz bir karar bu.

Suan Akilli Tv’de bir program yapiyorsunuz, biraz bahseder misiniz?

Yeni basladik programa. Kameramizi ve mikrofonumuzu alip sokaga çikiyoruz, insanlara sorular yöneltiyoruz, Istanbul’un hemen her yerinde röportajlar yapiyoruz. Bunun disinda ayrica 10 uydu kanalinda tanitim yapiyorum, bu programlari sunuyorum. Ben kamera önünü seviyorum, kendimi kamera önünde mutlu hissediyorum. Disarida moralim bir seye bozulsun, kamera önünde onu unutuyorum.

Daha önce Radyo programi da yapmistiniz, bahseder misiniz?

Sanatçilari, oyunculari, modelleri konuk aliyorduk. Sanatçilara, oyunculara yer verdik, çok keyifli geçiyordu. Saatin nasil geçtigini hiç anlamiyorduk.
Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Çok iyi bir teklif gelirse bir sinema filminde oyunculugumu göstermek istiyorum. Sürekli egitimler aliyorum bununla ilgili. Tüm Magazin 34 ekibine tesekkür ediyorum ve basarilarinizin devamini diliyorum.

Röporaj: Serkan Candaş