Gerekli Bir Yazı ve Kalemim Bu Sefer Beni Yazdı!

Serkan Candas
03.02.2018
306

Bu yazımda benim için egosu tavan yapmış, hiç mütevazi değil falan da diyebilirsiniz. Eğer böyle düşündürdüysem de özür dilerim, ama bazı şeyleri de yazmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.


36 yaşındayım, ara verdiğim 1.5 - 2 yılı saymazsak, yaklaşık 16 yıldır Medya sektöründeyim. Bu 16 yılda 5 ödül aldım, plaketleri saymıyorum bile. Ödül aldığım yerler arasında; Cumhurbaşkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı da var. Birçok derneğe gönüllü Basın Danışmanlığı yaptım, yardım konserleri, etkinlikleri düzenledim tek bir kuruş almadan. İnsanlara ve tüm canlılara yardım etmeyi seviyorum.


Bu sektör de hep ahlaklı kalmaya çalıştım, gazetecilik zamanımda da bu böyleydi ve bu kokuşmuşluğun arasında hep ahlaklı, efendi, saygılı kaldığımı da düşünüyorum, en azından bana geri dönüşler, başkalarından duyduklarım, kulağıma gelenler böyle. Tabi arkamdan konuşulan mesnetsiz iftiralarda var, ama her nedense sadece konuşma olarak kalıyor ve daha ileriye gidemiyorlar. Bu da benim başarımı çekemeyenlerin algı operasyonları deyip geçiyorum. Eğer bir suç işlediysem, birinin canını yaktıysam savcılığın yeri belli, değil mi? Ne yazık ki bizim sektör dedikoduyu, arkadan konuşmayı ve birbirinin paçasında çekmeyi seviyor.


Ben zirveyi de gördüm, en dibi de. En ünlüsüyle de çalıştım, en ünsüzüyle de. Çevremde bir sürü güzel kadın, manken, model, şarkıcı, oyuncu vs. vardı ve hala var, ama hiçbirine yanlış gözle, kötü gözle bakmadım, sadece işimi yaptım, yapıyorum, işte bu yüzden de çok sevildim. Ne yazık ki bizim sektörde kadınları yatağa atmaya çalışmak moda gibi bir şey. Ama çok şükür ki kimseye bir yanlışım olmadı, çünkü ben iş ahlakı olarak'ta, aile terbiyesi olarak'ta böyle yetiştirilmedim.


Mesela sektöre ara verdiğim 1.5 - 2 yıl zarfında çok sevdiğim bir çay ocağında çaycılık yaptım, pazarda çorap sattım, aynı zamanda da emlakcılık yaptım. Çok güzel insanlar tanıdım, ekmeğimi bölüştüm, ekmeklerini bölüştüler.


Ben yaptığım işi severek yapıyorum. Ben yaptığım işi 4/4 lük yapmaya çalışıyorum. Arkamdan konuşulan iyi ya da kötü söylemleri sağ ve sol cebimde saklıyorum. Bundan sonra da işimi aynı tempo da, aynı düzen de ve aynı şevkle yapmaya devam edeceğim. Ama ben şuna inanıyorum;


Geçmişi gömmezseniz, geleceği yeşertemezsiniz...