Medyalizm

Doğru ve Gerçek Magazin

Benim Kalemim Özgürdür!

Ben özgür bir gazeteciyim, özgür bir bireyim ve özgürdür, hürdür benim kalemim. Yazarım, çizerim, yanlışı eleştiririm. Hiçbir zaman yalanı, yanlışı, iftirayı yazmam, yazmadım da. Zaten birilerine iftira atmak, ne bir gazeteciye, ne de benim karakterime yakışır. Ben bildiklerimi, gördüklerimi, kaynaklarımdan aldığım bilgileri önce araştırır, doğruluğu teyit edildikten sonra yazarım, bundan sonra da yazmaya ve söylemeye devam edeceğim. Bugüne kadar da yazdıklarım hep doğru çıkmıştır ve beni takip edenler bunu çok iyi bilir.

İşin ilginç yanı; özgürlüğü, demokrasiyi sözde savunanlar, eleştiriyi, gerçekleri kabul etmiyorlar. Kendi aralarında ki yazışmalar ve konuşmalar da bana ve kendilerini eleştirenlere küfür ve tehdit etmekten çekinmiyorlar. İşin başka ilginç yanı da bu kişiler; “Biz iktidara gelince şöyle demokrasi olacak, böyle özgürlük olacak” diyen kişiler. Bu kişiler iktidara, milletin vekilliğine talip oluyorlar. Düşünün ki birileri, bir Siyasi Parti çıkıyor, özgürlüklerden, basın özgürlüğünden, demokrasiden dem vuruyor, ama yaptıkları ile halka anlattıklarında çelişkiler dolu, kapalı kapılar ardında neler neler dönüyor, neler konuşuluyor bir bilseniz.

Kafalarında ki zihniyet aslında tanıdık, yani Akp zihniyeti, tek adamlık zihniyeti. “Ben herkese hakaret edebilirim, herkesi en sert şekilde eleştirebilirim, ama kimse beni eleştiremez, hakkımızda kimse yazamaz, konuşamaz, konuşuyorsa yalandır, iftiradır, yanlıştır, montaj, kumpastır” zihniyeti. İlginçtir ki, bu kişilerle karşılıklı oturun, konuşmaya başlayın, bunlar en çağdaş, en ilerici, en kültürlü, en özgürlükçü, en demokratik olarak gösteriyorlar kendilerini. Fakat madalyonun öteki yüzünü çevirince çoğunda bunların tam tersi olduğunu net bir şekilde görüyorsunuz.

Şimdi birçok kişi; “Bu kişiler kim, bu parti hangisi” diye soracak, ama şimdilik bunlar bende kalsın.

Hoşçakalın, sağlıcakla, demokrasi ve özgürlükle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir