Medyalizm

Doğru ve Gerçek Magazin

CHP’li Gençlerden Twitter Çıkartması

Uyan ” Haklıyız Kazanacağız!

Medyalizm/ CHP İzmir İl Gençlik Örgütleri, 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle Twitter’da toplandı. Emekten, sermayeye;sağlıktan tarıma Haklıyız Kazanacağız hashtag’i ile artıkları tweetlerle, Türkiye gündeminde 4. sıraya kadar yükseldiler.

Etkisi altında kaldığımız Covid-19 sebebiyle bu yıl 1 Mayıs İşçi Bayramı alanlarda kutlanamadı. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir İl Gençlik Örgütleri, alanlarda kutlayamadıkları 1 Mayıs ruhunu sosyal medya hesapları üzerinden yaratmaya çalıştı. Başta emek olmak üzere sağlıktan tarıma, demokrasiden ekonomiye bir çok alanda hazırladıkları sloganlarla Twitter’ı adete bir meydana çevirdiler. Sosyal medya çalışmasına 30 İlçe örgütünden binlerce genç katıldı. 13 binin üzerinde tweetin atıldığı hashtag Türkiye Gündemi’nde 4. sıraya yükseldi.
HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ!
İmza attıkları başarının ardından açıklamada bulunun CHP İzmir İl Gençlik Örgütleri Başkanı Kemal Ozan Uyan, “Emek en yüce değerdir.” Şiariyla, Binlerce Genç yoldaşımızla;2018’de ‘Bıçak Kemikte’ dedik!
2019’da ‘İnanın Çocuklar’ dedik!
Bugün Türkiye gündeminde ilk 5 te 3 saat kalarak #HaklıyızKazanacağız dedik” diye konuştu.

Ayrıca Uyan ekip arkadaşlarına teşekkür ederek, “Bizler emek sömürüsüne, sigortasız işçiliğe çocuk işçiliği korona sebebiyle işten atılan bütün işsizleri ve mağdur olan herkesin yanında olmaya çalıştık Çünkü biliyoruz ki 1 Mayıs emeğin Bayramı olduğu kadar haksızlığa baş kaldırmanın da bayramıdır.Bu başarının asıl sahipleri İzmir’in tüm gençlik örgütlerine,İzmir halkımıza ve hakkından emin, inadı alacağına olan tüm yoldaşlara selam olsun! Emek bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir