Emine Erdoğan’dan Türk Halkına Öneri: “Porsiyonları Küçültelim!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN “Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık,” etkinliğinde israfı engellemek adına açıklamalarda bulunmuş ve demiş ki:

“Küresel bir seferberlikle bireysel davranışlarımızı değiştirerek insanlığı içine düştüğü bu utançtan kurtarabiliriz. Gelin hep birlikte basit önlemler alalım. Alışverişe çıkmadan önce alınacaklar listesi hazırlayalım. Porsiyonlarımızı küçültelim. Sadece ihtiyacımız kadarını alıp bozulacağını bildiğimiz yiyecekleri istiflemekten vazgeçelim.”

Bu uyarıda bulunan kişi sarayında, ayda bilmem kaç milyona misafirlerine sofralar hazırlatan, lüks yaşamını göze sokmaktan kaçınmayan, dünyanın neredeyse en pahalı marka çanta ve ayakkabılarını kullanan bir “First lady” ve aynı zamanda da  ülkemizi dünyanın zengin Araplarına parsel parsel peşkeş çekip satan bir liderin eşi.

İnsanlar açlıkla mücadele ederken, yokluktan intiharların arttığı özellikle şu dönemde, oldukları konumun, (Ki hakları olmadığı halde) bütün nimetlerinden fazlasıyla fayda sağlayan ERDOĞAN ailesinden herhangi birinin yukarıdaki sözleri sarf etmesi halkla kafa bulmaktan başka bir şey değildir! Bu durumda elbette insan sormak istiyor:

“Sayın Emine ERDOĞAN siz porsiyonlarınızı küçültüyor musunuz? Siz harcamadan evvel oturup hesap yapıyor musunuz? Bu ne düşüncesizce bir öneridir?” diye…

Şaka gibi… Yahu bu ülkede belki de dünyada en lüks ve gereksiz harcama siz ve aileniz tarafından yapılıyor. Millet aç, aç… Daha ne kadar porsiyon küçültelim, küçültsünler? Çoluk çocuk millet beslenemiyor. Yıllardır evine et ve türevlerini alamayan insanlar var bu ülkede. Muz alamıyorlar yahu, muz! Haa, et yemiyor diye ölmez elbet kimse, fakat asıl israfı yapan kişilerden birisi kalkıp da “Porsiyon küçültelim,” diyorsa kusura bakmayın ama bu toplumun dar gelirli vatandaşını aşağılamaktan başka bir şey değildir! Bizler zaten alışveriş yapmadan evvel hesabını yapan kitleyiz. Bu sebeptendir ki önerinizi sizlerin uygulamasında fayda var!

Bir oturun ve düşünün lütfen. İnsanlardan talep ettiğiniz şeyi siz uyguluyor musunuz? Çok yazık! İnsanlarla dalga geçiyorsunuz adeta ve hiç yakışık almıyor. Diyecek söz bulamıyorum, Allah ıslah etsin!

Gülcan PANDORA

gulcanpandora@yahoo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir