Son Dakika Haberler

En Güzel Kore Dizileri

En Güzel Kore Dizileri, Romantik Kore Dizileri, Kore Dizileri

En Güzel Kore Dizileri
Okunma : 9 views Yorum Yap

Kore dizileri bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla bir izleyici kitlesine sahiptir. Daha çok romantik ve drama alanında oldukça başarılı olduklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Günümüzde ise Kore dizileri kendi çizgilerinin dışına çıkarak bilim kurgu ve psikoloji alanında da dizi ve film sektöründe yer edinmeye başlamıştır.

Ayrıca Kore dizileri özellikle son yıllarda komedi alanında oldukça başarılı eserler ortaya koymaya başlamıştır. Uzun sezon ve bölümler ile Kore dizileri izleyici sıkmamaktadır. Bu nedenle en güzel Kore dizileri eskiye nazaran daha sık araştırma konusu olmaktadır. Ücretli veya ücretsiz bir çok platformda Kore dizilerindeki artış dikkati çekmektedir. Bizde bu yazımızda sizler için beğenilerek izlenen en güzel Kore dizilerini derledik.

THE UNDATEABLES

Romantik komedi türünde en güzel Kore dizileri arasında yer alan ilk dizimiz The Undateables’dir. Başrollerini Nam Gong Min ve bir çok kişinin sempatisine sahip Hwang Jung Eum paylaşmaktadır. Aşk konusunda kendisinin herkesten üstün olduğunu düşünen Hoon Nam ve aşka kapılarını kapatan Jung Eum’un yollarının bir çöpçatan şirketinde kesişmesini konu almaktadır. Genç ve başarılı oyuncuların yer aldığı Kore dizisinde romantizm ön planda olmasına karşın izleyicilerini de güldürmeyi ihmal etmemektedir.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür : Romantik

Yayınlandığı Yıl : 2018

Bölüm Sayısı : 32

Yönetmen : Care Bowen, Oliver Barber


A GENTELMANS DİGNİTY

En güzel Kore dizileri kategorisi altında tavsiye edebileceğimiz bir başka dizi ise A Gentelmans Dignity’dir. Min Shik Hwany, Whoo Chul ve Kwon Hyuk gibi alanlarında kendilerini kanıtlamış yönetmenlerin rejisörlüğünde çekilen dizi ilk yayına başladığı 2012 yılında yoğun bir ilgi görmüştür. Aradan geçen 10 yıllık süreye rağmen Kore dizileri içerisinde hala sevilerek izlenmektedir. Kim Ha Neul ve Jang Dong Gun’un başrollerindeki dizide; Mimar olan Kim Do Jin ve öğretmenlik mesleğinin yanında amatör beysbol cluplerinde hakemlik yapan Song Yi Soo’nun arasındaki duygusal ilişkiyi konu edinmektedir. A Gentelmans Dignity isimli Kore dizisinde romantizm ağır basmakla beraber senarist ve yönetmenler dram ve komedi alanındaki yeteneklerini de göstermişlerdir.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür : Romantik, Komedi, Dram

Yayınlandığı Yıl : 2012

Bölüm Sayısı : 20

Yönetmen :Kwon Hyuk, Min Shik Hwang, Woo Chul


WHY SECRETARY KİM

Lee Young Joon (Park Jeo Joon) kendi aile şirketlerinde başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kıvrak zekası ve işindeki başarılarından her zaman söz ettiren Lee Young Joon ile şirkette sekreter olarak görev yapan Kim Mi Soo (Parrk Min Young) arasında ani gelişen aşk ustaca ekrana yansıtılmıştır. Romantik komedi denildiğinde özellikle Asya ülkelerinde ilk olarak akıllara gelen Asya dizilerinin başında gelmektedir. İzleyiciyi zaman zaman drama nedeniyle hüzünlendirse de; Bu yüzün yerini kısa sürede heyecana bırakmaktadır. Secretary Why kim isimli Kore dizisi Kimbiseoya Geureolgga isimli kitaptan uyarlandığı düşünülmektedir. Bu nedenle duygular arasındaki geçiş ustaca kullanılarak en iyi Kore dizileri arasına girmeyi başarmıştır.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür : Romantik Komedi – Drama

Yayınlandığı Yıl : 2018

Bölüm Sayısı : 16

Yönetmen : Park Joon Hwa


DESCENDANTS OF THE SUN

Daha önce ki örneklerimizden de anlaşılacağı üzere Kore dizileri daha çok romantik ve drama üzerinde ekranlara yansımaktadır. Özellikler Güney Kore Halkının bu konudaki yetenekleri yadsınamaz. Bunlardan birisi de en güzel Kore dizileri arasında yerini almış “Descendants Of The Sun” isimli Kore dizisidir. Kong Mo Yean karakterine can veren, Song Hye Kyo başarı bir tıp doktoru olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Ancak talihsiz bir kaza nedeniyle patronu tarafından savaşın izlerinin hala sürdüğü Uruk’a görevli olarak gönderilir.

Burada Birleşmiş Milletler Barış gücünde görev yapmakta olan yüzbaşı Yoo Shi Jin ile karşılaşması sonucu aralarında geçen bir aşk öyküsünün konu edinildiği dizi yayınlanmış olduğu yıllarda bir çok ödüle layık görülmüştür. Bunlardan en önemlileri, 2016 Drama Ödülü, 2016 En İyi Dizi Ödülü ve 2016 Yılın Dizisi ödülleridir. Ayrıca başrol oyuncuları Kore dizilerindeki başarıları nedeniyle bir çok ödül almış kişilerden oluşmaktadır. Bu Kore dizisini diğerlerinden ayıran en önemli özellik jenerik müzikleridir. Dizide kullanılan jenerikler nedeniyle Kore dizileri müzik ödülünü de almaya hak kazanmıştır.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür : Drama

Yayınlandığı Yıl  : 2016

Bölüm Sayısı  : 16

Yönetmen : Baek Song Hoon – Lee Eung Bork


THE HEİRS

Zengin erkek ile fakir bir kız arasındaki aşkı konu edinmesi nedeniyle klasik romantik dizi olarak nitelendirilmekte ise de; Başarılı oyuncular Le Min Hoo, Chai Young Do ve Cha En Sang’ın canlandırdığı karakterler bu Kore dizisine ayrı bir renk katmıştır. Ayrıca diğer romantik Kore dizelerinden farklı olarak dizi genel olarak Amerika Birleşik Develerinde çekilmiştir.

Kraliyet ailesine mensup bir ailenin evlilik dışı çocuğu olması nedeniyle Güney Kore’de dışlanarak eğitim için Amerikaya’ya gönderilen Kim Tan’ın Park Shin Hye ile talihsiz bir kaza sonucu tanışmaları sonrasında gelişen ilişki konu edinilmektedir. Yayınlandığı tarihlerde en iyi çift dalında drama ödülü almış olması, en güzel Kore dizileri arasında yer aldığının bir göstergesidir. Özellikle başrol oyuncuları Le Min Hoo ve Park Shin Hye’nin alanlarında almış oldukları ödüller, The Heirs dizisinin izlenmeye değer olduğunun kanıtıdır.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore / Amerika Birleşik Devletleri

Tür : Romantik / Drama

Yayınlandığı Yıl : 2013

Bölüm Sayısı : 20

Yönetmen : Sung Chul Bu


CRASH LANDİNG ON YOU

Sevilen oyuncu Son Ye Jin’in canlandırmış olduğu Güney Kore’de iş kadını olan Yoon Re Ri’nin yamaç paraşütü yaptığı sırada rüzgarın etkisiyle Kuzey Kore civarına iniş yapmak zorunda kalması ile subay olarak görev yapan Lee Jung Hyok ile karşılaşması ile aralarında başlayan aşkı konu edinmiş bir Kore dizisidir. Genç ve yetenekli oyuncular Hyun Bin ve Son Ye Jin’in başrollerini paylaştığı dizi daha çok aşkın engelleri aşmada en güçlü silah olduğunu izleyicilerine bir kaz daha hatırlatmaktadır. Crash Landing On You bu yönüyle diğer Kore dizilerinden oldukça farklıdır. Bu nedenle en güzel Kore dizileri arasındaki yerine almaya hak kazanmıştır.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür : Romantik

Yayınlandığı Yıl : 2019

Bölüm Sayısı : 16

Yönetmen : Lee Jung Hyo


HOSPİTAL PLAYLİST

Doktor ve hastane temalı diziler bir çok izleyici kitlesine sahiptir. Benzer dizi türleri ülkemizde de sevilerek takip edilen türler arasında yer almaktadır. Gerek ülkemizde gerekse Asya ülkelerinde en güzel Kore dizileri denildiğinde ilk olarak akıllara gelen diziler arasında yer almaktadır. Özellikle ülkemizde bir dönem sevilerek izlendiğini söyleyebileceğimiz “doktorlar” dizisini andırdığını söylemek yanlış olmayacaktır. Hospital Playlist isminde de anlaşılacağı üzere genel olarak hastane içerisinde geçmektedir.

Eğitim hayatından itibaren birlikte olan beş arkadaş doktorun aynı hastane görev yapmalarını konu edinmektedir. Bu genç ve başarılı doktorların hastane içerisindeki tatlı rekabetleri Hospital Playlist’in en güzel Kore dizileri arasındaki yer almasında en büyük etkendir. Ayrıca bir doktorun karşılaşabileceği en ilginç vakaları konu edinmesi nedeniyle izleyici heyecan uyandıran zaman zaman da duygulandıran bir Kore dizisi olduğunu söylemek mümkündür.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür : Dram

Yayınlandığı Yıl : 2019

Bölüm Sayısı : 12

Yönetmen : Shin Won Ho


YONG PAL

Maddi zorlukların üstesinden gelme adına cerrahlık mesleğinin yasa dışı faaliyetlerde bulunan kişiler lehine kullanmaya başlayan Kim Tae Hyun’un hayatını konu edinen bir Kore dizisidir. Kendisine Yong Pal kod adı ile tanıdan Kim Tae tüm bu işlemleri büyük ölçüde kardeşinin tedavi masraflarını karşılamak amacı ile yapmaktadır. Drama alanında en iyi Kore dizileri arasında yer aldığını söylemek mümkündür. Dizi özellikle bölüm geçişlerindeki ustalık ile ilgi görmüştür. Bir çok Asya ve Avrupa ülkelerinde sevilerek izlenen Kore dizileri arasındadır. Bu nedenle en güzel Kore dizileri arasında bizim de sizlere tavsiye edebileceğimiz bir drama örneğidir.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür : Drama

Yayınlandığı yıl : 2015

Bölüm Sayısı : 18

Yönetmen : Ok Jin Suk


THE LEGEND OF THE BLUE SEA

Diğer Kore Dizilerine kıyasla The Legend Of The Blue Sea dizisi alışılmışın dışında komedi ve fanteziyi birlikte izleyicilerine sunmaktadır. Dizide başrolleri paylaşan He Joon Jae usta bir dolandırıcı olup Shim Chung isimli deniz kızının yaşadıkları ustalıkla ekrana yansıtılmaktadır. Bu ikilinin tutkuya dönüşecek aşkları izleyicileri zaman zaman güldürürken bazen de duygulandırmaktadır. Bu nedenle The Legend Of The Blue Seo’yı izlerken değişik duygular tatmanız mümkündür. Ayrıca bu kore dizisi 2016 yılında oyuncularının ustaluğu ile en iyi çift ödülüne layık görülmüştür. İzlenme oranları da dikkate alındığında en güzel Kore dizileri arasında yerini almaktadır.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür : Romantik Komedi – Fantezi

Yayınlandığı Yıl : 2016

Bölüm Sayısı : 20

Yönetmen : Jin Hyuk Park Seon Ho


MY NAME

En güzel Kore dizileri arasında özellikle benim de severek izlediğim bir dizi olduğunu söylemek isterim. Diğer Kore dizilerinden oldukça farklı olduğunu söylemek mümkündür. Dizinin başrollerinde güzelliği ile birlikte oyunculuğu ile kendisine hayran bırakan Han So Hee yer almaktadır. Dizide Yoon Ji Woo karakterini canlandıran Han So Hee çok sevdiği babasının öldürülmesini nedeniyle intikam hırsı ile yaşamaktadır. Bu nedenle babasının intikamını almak uğruna polis teşkilatına girerek mafra patronu ile anlaşmaktadır. En güzel Kore dizileri içinde diğerlerinden oldukça farklı olup, diziyi izlemeye aşladığınız andan itibaren bu farkı yakalayacağınızdan kuşkumuz yoktur.

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Ülke : Güney Kore

Tür: Aksiyon – Macera

Yayınlandığı Yıl : 2020

Bölüm Sayısı : 8 (1. Sezon)

Yönetmen : Kim Jin Min

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)