Son Dakika Haberler

EN İYİ SEO EKLENTİSİ

EN İYİ SEO EKLENTİSİ

EN İYİ SEO EKLENTİSİ
Okunma : 26 views Yorum Yap

WordPressgünümüzde en sık kullanılan içerik yönetim sistemlerinin başında gelmektedir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ise web siteleri için oldukça önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla kullanıcılar sıklıkla en iyi seo eklentisi konusunda araştırmalar yapmaktadır. Bu gün wordpress eklentileri arasında bir çok değişik seo eklentisi bulunmaktadır. Genellikle wordpress seo eklentisi seçimi genellikle kullanıcıları tercihine bırakılmıştır. Bizde tercihlerinizde sizlere yol gösterici olması açısından wordpress seo eklentileri konusunda bilgi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaştık.

WORDPRESS SEO EKLENTİLERİ

WordPress seo eklentileri ücretli, ücretsiz veya demo şekilde kullanıcıların hizmetlerine sunulmaktadır. Genellikle wordpres seo eklentileri aynı amaca hizmet etmiş olsa da içerisinde barındırmış olduğu özelliklerden dolayı özelikle kullanıcıların tercih ettiği wordpress seo eklentileri de mevcuttur. Web sitesindeki içerikleri seo’ya uygun hale getirilmesinde oldukça önemli olan wordpress seo eklentileri konusunda kullanıcılar oldukça titiz davranmaktadırlar. Bu nedenle sık sık en iyi wordpress seo eklentisi hangisi olduğu soruları ile karşılaşmaktayız.  Aşağıda kullanıcıların en çok tercih ettiği seo eklentilerini avantajları ve dezavantajları ile sizlerle paylaştık. Vermiş olduğumuz bilgilerin en iyi seo eklentisi seçiminde sizlere yol gösterici olacağını ummaktayız.

EN İYİ SEO EKLENTİSİ

Rank Math

Tahmin edebileceğiniz gibi en iyi wordpress seo eklentisi olarak değinmek isteğimiz ilk eklenti Rank Math’dır. Hizmete sunulduğu günden bu yana her geçen gün seo eklentileri bakımından popülerliği artmaktadır. Bu popülerliğin artmasındaki en önemli etkinin daha önce kullanılmış olan seo eklentileri doğrultusunda ayarlarını optimize edebilmesi olduğunu düşünmekteyiz. Ayrıca basit kullanım ara yüzü sayesinde seo konusunda yeteri kadar bilgisi olmayan kişilerin dahi kolaylıkla kullanabildiği bir seo eklentisidir.

Bir başka tercih sebebi ise benzer şekilde hizmet veren diğer wordpress seo eklentilerinin kullanıcılara ücretli olduğu sunduğu bir takım özellikleri ücretsiz olarak sunmuş olmasıdır. Eğer bir içerik veya blog sitesi kullanıyorsanız bizimde tavsiye edebileceğimiz wordpress seo eklentisinin rank math olduğunu söyleyebiliriz. İşte rank math seo eklentisini en iyi seo eklentisi olmaya aday yapan öne çıkan özellikleri;

Rant Math Avantajları

 • Otomatik 404 Monitör
 • Otomatik Optimizasyon
 • Geliştirilmiş Seo analiz araçları
 • Google Anahtar Kelime Sıralamaları
 • Bir çok önemli eklentinin ücretsiz olarak sunulması
EN İYİ SEO EKLENTİSİ

Yoast Seo

WordPress seo eklentileri arasında en eski geçmişi olan seo eklentisi Yoast Seo’dur. Bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmesinin sebebinin bu olduğunu düşünmekteyiz. Bir web sitesinde gerek duyulan bir çok özelliği ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Premium olarak satın alınması halinde ise ayrıca seo konusunda sizlere ayrıcalıklar sunabilecek özelliklere sahip olabilirsiniz. Oldukça basit bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. Özellikle içerik konusunda yeni başlayan editörlere tavsiye edebileceğimiz en iyi seo eklentisi arasında yer almaktadır.

Yoast Seo Avantajları

 • RSS Optimizasyonu Sağlaması
 • Sosyal Medya Hesaplarının Site İle Otomatik İlişkilendirilmesi
 • Robots txt ve htaccess dosyalarının otomatik olarak düzenlenmesi
 • XML Haritalarının Otomatik Olarak Oluşturulması
 • Genel Sayfa Analizi

Yoast Seo Dezavantajları

Yukarıda yoast seo avantajları genel olarak eklentiyi en iyi seo eklentileri arasında yer almasına yetmekte ise de; Özellikle kullanıcıların en çok yakınmış oldukları olumsuz yönü “404 Sayfa Yönlendirmesi” özelliğinin ücretli olarak sunulmuş olmasıdır.

EN İYİ SEO EKLENTİSİ

SEO Framework

Sektörde yeni olduğunu söyleyebileceğimiz bir başka wordpress seo eklentisi ise SEO Framework’dur. Sektöre iddialı bir giriş yapmış ancak beklenen ilgiyi göremediğini söylemek mümkündür. Bunun başlıca nedeninin webmasterlerin eski alışkanlarından vazgeçmek istemediklerini olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Öncelikle belirtmekte fayda vardır ki SEO konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan ve içerik konusunda yeteri kadar tecrübesi olmayan kişilerin öncelikle yukarıda belirtmiş olduğumuz Rank Math ve Yoast Seo ile başlamaları yönündedir. Çünkü SEO Framework oldukça geniş özellikleri bulunmaktadır. Uzman kullanıcılar için en iyi seo eklentisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi wordpress seo eklentisi arayışında olanların kendilerini geliştirmeleri açısından daha basit kullanımı olan seo eklentilerini seçmeleri gerektiğini düşünmekteyiz.

SEO Framework Avantajları

Öne çıkan SEO Framework avantajları arasında en dikkati çeken web sitesinin SEO alanındaki sıralamasını ve durumunu gösteren seo durum çubuğunun bulunmasıdır. Elbette ki bu özellik SEO Framework’u en iyi seo eklentisi yapmaya yetmemektedir. Bunun yanında özellikle belirtmek istediğimiz SEO Framework avantajları genel olarak aşağıdaki gibidir.

 • Meta açıklamaları ile meta açıklamalarının otomatik olarak düzenlenmesi
 • Sosyal medya paylaşımlarının kontrolü
 • XML haritaları oluşturabilme
 • Google ilişkilendirilme
 • Site ile uyumlu URL yapıları oluşturma

SEO Squirrly

Sizlere tavsiye edebileceğimiz bir başka wordpress seo eklentisi ise SEO Squrrly’dir. Çok fazla tercih sebebi olmamasına rağmen özellikle kullanıcılara tanımış olduğu kolaylıklar sayesinde SEO Squrrly’yi en iyi seo eklentisi arasında yer almasına yetmiştir. Özellikle ilk defa içerik editörlüğü veya web tasarım yapan kişilerin tercih etmiş olduğu bir wordpress seo eklentisidir. Şayet web tasarım veya içerik editörlüğü konusunda yeni iseniz sizlere wordpress seo eklentisi olarak SEO Squrrly’yi tavsiye edebiliriz. Ancak hatırlatmakta fayda vardır ki SEO konusunda kendinizi yeteri kadar geliştirdiğinizi düşündüğünüz zaman Seo Squrrly pro sürümüne veya yukarıda belirtmiş olduğumuz Rant Maht ya da Yoast Seo eklentilerini kullanmaya devam etmelisiniz.

SEO Squrrly Avantajları

Yukarıda da belirtildiği gibi Seo Squrrly avantajları arasında en önemlisi kullanıcıyı yormayan ara yüzüdür. Diğer SEO Squrrly avantajları ise genel olarak şöyledir.

 • Kullanımı sırasında kullanıcıya rehberlik hizmeti
 • Pro fiyatlarının diğer eklentilere göre daha ucuz olması
 • Kullanımının diğer wordpress seo eklentilerine nazaran daha kolay olması

EN İYİ SEO EKLENTİSİ

Yukarıda sizler için kısaca özelliklerini belirtmiş olduğumuz wordpress seo eklentileri günümüzde en çok ön plana çıkanlardır. Görüldüğü üzere sizlere en iyi seo eklentisi veya en iyi wordpress seo eklentisi konusunda bir tavsiyede bulunmamız oldukça zordur. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi söz konusu wordpress seo eklentilerinin pro sürümlerini satın almadan önce bir süre demo versiyonlarını kullanmanızdır. Bu sayede en iyi seo eklentisi seçme konusunda sizlere yardımcı olacağına inanmaktayız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)