Medyalizm

Doğru ve Gerçek Magazin

Gazeteci Serkan Candaş’tan açıklama

Bazı kişiler kendilerinden para aldığımı, para tırtıkladığımı, haksız yere para istediğimi iddia ediyormuş, yazıp çiziyormuş. Kendimi bunlara yapımcı, sosyal medya uzmanı vb. şekilde falan tanıtmışım ve bu şekilde bir kurumda işe başlamışım.

Öncelikle yapımcı değilim, evet birkaç program yapsam da hala kendime ‘Yapımcı’ demiyorum, eğer yapımcıyım dersem yıllarını yapımcılığa vermiş insanlara büyük ayıp etmiş olurum.

Sosyal medya uzmanı değilim ve sosyal medyayı kullandığım kadar biliyorum, detaylı bilmem. Fakat bilenlerle omuz omuza çalıştım, çalışmaya devam ediyorum, çünkü benim işimin bir parçası sosyal medya. Ki bunu diyenlerin sosyal medyalık bir işi yoktu ve böyle diyerek o işi almam mümkün değil.

Verdiğim kısa araları saymazsak, yaklaşık 17 yıldır medya sektöründeyim. Muhabirlik, köşe yazarlığı, basın danışmanlığı, menajerlik yaptım, evet yapım şirketlerinde, reklam ve menajerlik ajanslarında çalıştım vb. yerlerde canla başla ter döktüm. Hiç para almadan günde 16 – 17 saat çalıştığım zamanlar oldu, ailemi çok ihmal ettiğim de oldu ve bunların canlı şahitleri doludur çevremde. Özellikle beni yakinen tanıyanlar bu durumları çok iyi bilir.

Evet menajerlik, basın danışmanlığı, PR ve gazetecilikte uzmanım ve ben bir gazeteciyim, işim konusunda asla mütevazi olmam, çünkü işimin uzmanıyım. Şu an da piyasada birçok haber ve magazin sitesinin yöneticiliğini yaptım ve gururla söylüyorum ben büyüttüm çoğu haber sitesini. Evet bu sektörde bazı hatalarımda oldu kabul ediyorum, insanlara çok güvendim, hepsini kendim gibi sandım ve onlar için koşturdum bişeyler yapmaya çalıştım, elimi onlar için taşın altına koydum. Onlar için kendimi öne sürdüm, tüm riskleri üzerime aldım ve bunlar neticesinde maddi manevi çok bedel ödedim, ödemeye devam ediyorum.

Şimdi iddia edilen bir şeyler, iftiralar, yalanlar var ortada. Peki madem ben para almışım, tabiricaizse dolandırmışım, o zaman neden hakkımda açılan bir tane dava yok, neden beni mahkemeye vermiyor bu insanlar?

Çok şükür hakkımda açılan hiç bir dava yok ve her zaman bileğimin hakkıyla çalıştım, kazandım kaybettim.

Çevrem tarafından da fazlasıyla sevilir ve sayılırım. Birinden bir para aldıysam karşılığında iş yapmışımdır, yani aldığım paranın karşılığını vermişimdir. Çok kişiye bedava da iş yaptım, bu herkes tarafından bilinir.

Bizim medya sektörü gerçekten çok ilginç vesselam. Etraftakilere yalancı diyenler, kendileri aynaya bakmayıp yalan söylemekten geri durmuyorlar. Kendilerini akpak gösterip, çevrelerine çamur atmasını iyi biliyorlar. Allah’a şükür alnım ak, başım dik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir