Medyalizm

Doğru ve Gerçek Magazin

Kilo Vermek İçin Diyet Şart Değil!

Diyet yapmadan kilo vermenin mümkün olduğunu herkes tarafından biliniyor…

Türkiye’de her 5 kişiden 1i obezite ile mücadele veriyor. Obezite sağlığımız için çok ciddi bir tehlikedir. Aşırı kilolardan kurtulmak için diyet yapmak zor gelebilir. Fakat sağlıklı beslenme ile de kilo vermek zor değildir. Kendinizi disipline çekmeniz, sağlıklı ve diyet yapmadan kilo verdirebilir. Peki diyet yapmadan kilo nasıl verilir?

• Su tüketimi

Su insan yaşımı için vazgeçilmezdir. Suyun insan vücudundaki faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kilo vermenize de büyük ölçüde yardımcı olan su hem metabolizmayı hızlandırıyor hemde sindirim sistemleriniz aldığınız fazla suyu dışarı atmak için ekstra çaba sarf ederken yağ yakımını sağlıyor. Günde 2,5 litrenin altında su tüketimi uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor.

• Diyet ürünlerini terk edin

Piyasada bulunan ve diyet ürünleri olarak adlandırılan yiyecekleri bırakmanızda fayda var. Zira ürünlerin içerisinde sağlığınızı ciddi anlamda etkileyecek bir çok besin bulunuyor. Diyet ürünleri yeterli az miktarda şeker içerse de doğal şeker içermiyor.

• Şeker tüketimini kesin

Aşırı şeker tüketimi obezite ve fazla kilonun başına gelir. Kola, çikolata, pasta, tatlılar, kekler ve bisküviler gibi bir çok hazır ürün günlük almanız gereken şeker miktarının fazlasında oluyor. Vücuda kontrolsüz alınan şeker yüksek kiloya davetiye çıkarır.

• Düzenli spor yapın

Uzmanlar günde en az 10.000 adım atılmasını öneriyor. Düzenli spor yapan insanlar hem daha sağlıklı hemde daha dirençli oluyorlar. Sürekli hareket edip fazla kilolarından ve yağlarında kurtuluyorlar. Ekstra kalori yakan sporları yapmaktan ve hareket etmekten korkmayın.

Sizde diyet yapmadan kilo vermek istiyorsanız yukarıdaki adımlar uygulayarak kilo verebilirsiniz. Özellikle aşırı şeker ve abur cubur tüketimi yapıyorsanız bunları keserek ciddi kilolar verebilirsiniz. Gece uyumadan 2-3 saat önce su harici vücudunuza hiç bir besini almayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: