Son Dakika Haberler

Sami Kervancıoğlu Tutuklandımı?

Sami Kervancıoğlu Tutuklandımı?
Okunma : 55 views 3 Yorum

Sami Kervancıoğlu tutuklandımı Sorusu ile son günlerde özellikle 6 Şubat depremlerinden sonra sıkça karşılaşmaktayız. Üzülerek söylemek zorundayız ki; Sami Kervancıoğlu hala tutuklanmadı. Peki Sami Kervancıoğlu tutuklandımı sorusu neden son günlerde sıklıkla gündeme gelmektedir? Çünkü kesmiş olduğu kolonlar nedeniyle onlarca kişinin ölümüne neden olmuştur. Bir çok kişinin ölümüne göz göre sebebiyet veren Sami Kervancıoğlu Kimdir? Sami Kervancıoğlu eski soyadı nedir? Sami Kervancıoğlu serveti? Sami Kervancıoğlu kaçtı mı? Sami Kervancıoğlu deprem nedeniyle mi kaçtı sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Sami Kervancıoğlu Kimdir?

Öncelikle Sami Kervancıoğlu Kahramanmaraş’ta Kervan Pastanelerinin sahibi ve yönetim kurulu başkanı olarak bilinmektedir. Dünyaca ünlü dondurma markası Alpedo’nun da ortaklarından olduğu bilinmektedir. Ayrıca 45 kişinin ölümüne sebebiyet veren bu şahıs Kahramanmaraş MÜSİAD şube başkanlığı da yapmıştır. Bunun gibi birçok değişik görevleri bulunmaktadır.

Ancak son günlerde duyarlı bir Kahramanmaraşlı Sami Kervancıoğlu hakkında bu özellikleri dikkate alınmamaktadır. Genellikle Sami Kervancıoğlu Tutuklandımı? Sorusu ile gündeme gelmektedir. Artık bir çok kişinin de gözünde Sami Kervancıoğlu 6 Şubat depremlerinde yıkılan Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesi Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde bulunan Ezgi Apartmanı enkazında kalarak vefat eden 45 ölümüne sebebiyet veren kişi olarak anılmaktadır.

Sami Kervancıoğlu Eski Soyadı Nedir?

6 Şubat depremlerinden bu yana yaklaşık 8 aylık bir süre geçti ve hala Sami Kervancıoğlu tutuklandımı sorusu ile birlikte Sami Kervancıoğlu eski soyadı konusunda araştırmalar yapılamaktadır. Kahramanmaraşlı bir çok iş adamı ile akrabalığı olduğu bilinmesine rağmen Sami Kervancıoğlu eski soyadı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bunun için kanımca 1920’li yıllara gitmek gerekmektedir.

Sami Kervancıoğlu Serveti

Gıda ve dondurma sektöründe önde gelen kuruluşlardan olan Alpedo Sami Kervancıoğlu ortaklığında yürütülmektedir. Ancak Sami Kervancıoğlu serveti hakkında detaylı bir bilgi yer almamaktadır. Son günlerde zaten ismi genellikle Sami Kervancıoğlu tutuklandımı veya Ezgi Apartmanı ile gündeme gelmektedir. Şuan için Sami Kervancıoğlu deprem nedeniyle kaçtığı bilinmektedir. Ancak para uğruna 45 kişinin ölümüne sebebiyet veren bu şahısa ait işletmeler hala tıka basa dolu bir şekilde faaliyetine devam etmektedir.

Sami Kervancıoğlu kaçtı mı?

Sami Kervancıoğlu kimdir? Sorusuna vermiş olduğumuz cevaplar bu kadarla yeterlidir. Şimdi asıl konumuza gelelim… Sami Kervancıoğlu tutuklandımı? HAYIR! Sami Kervancıoğlu kaçtı mı? EVET… Peki nasıl kaçtı? Yukarıda da belirttiğimiz gibi 6 şubat depremlerinin olalı yaklaşık 9 ay oldu. Dokuz ay boyunca neden gerekli soruşturmalar yapılarak Sami Kervancıoğlu neden tutuklanmadı? Her ne kadar hukukçu olsam da Sami Kervancıoğlu hakkında soruşturma yapmak görevinin bağımsız Cumhuriyet Savcılarında olduğunu bilmekteyim. Ancak Sami Kervancıoğlu kaçtı mı veya Sami Kervancıoğlu tutuklandımı sorularına cevap olacağını düşündüğümüz resmi sizlerle paylaşmak isteriz…

Sami Kervancıoğlu Deprem Nedeniyle Mi Kaçtı?

Kimilerine göre Sami Kervancıoğlu deprem nedeniyle kaçtığı yönünde düşünce oluşmaktadır. Ama Sami Kervancıoğlu deprem nedeniyle kaçtığı gerçeği ile birlikte ihmal nedeniyle de kaçtığı gerçeği unutulmamalıdır. Çünkü her şey ortada olmasına rağmen aylarca gerekli soruşturma yapılmayarak Sami Kervancıoğlu’nun kaçışına zemin hazırlanmıştır.  

Ezgi Apartmanı Bilirkişi Raporu

Evet 45 kişinin ölümüne ihmaller zinciri Ezgi Apartmanı bilirkişi raporunda belirtilmiştir. Buna göre;

 1. Kolon Kesme
 2. Ara Duvarları Kaldırma
 3. İlave Yük Getiren Uygulamalar
 4. Kirişlere Müdahale
 5. Kapıcı Dairesinin İşletme Amacı İle Kullanılması için yıkımlar
 6. Zemin Döşemeye Müdahale
Sami Kervancıoğlu Tutuklandımı

Görüldüğü gibi Kervan Pastanesinin o bina altına yapılması için yapılan işlemler oldukça fazladır. İş adamı kimliğine bürünmüş olan bir kişinin tüm bu işlemlerin apartmanın sağlığı açısından risk olduğunu bilinmeden mi yapılmıştır? Elbette tüm bu işlemler bilerek yapılmıştır. Çünkü Sami Kervancıoğlu orada ikamet etmemektedir. Emin olun ki Ezgi Apartmanında Sami Kervancıoğlu kendisi ikamet etmiş olsa idi tüm bu işlemler yapılmayacaktı. İşte bu gün bizde tüm bu yapılan işlemler nedeniyle Sami Kervancıoğlu tutuklandımı konusunda araştırma yapıyoruz.

Sami Kervancıoğlu Tutuklandımı?

Üzülerek Sami Kervancıoğlu tutuklandımı sorusuna HAYIR olarak cevap veriyoruz. Peki Sami Kervancıoğlu deprem nedeniyle kaçtı mı evet kaçtı ve şu an nerede olduğu bilinmeden! lüks hayatına devam etmektedir. 6 Şubat depremlerini her ikisini yerinde yaşadım. Ezgi Apartmanının depremin yaklaşık 45. Saniyesinde çöktüğünü gözlerimle gördüm. Daha da acısı günlerce o enkazda kurtarılma umuduyla gözleri yaşlı bekleyen aileleri hala unutamıyorum. 6 şubat depreminde vefat eden herkese Allah rahmet etsin diyorum. Pek umudum olmasa da sorumluların en kısa zamanda yakalanarak layık oldukları inlerine tıkılmasını umuyorum.

YORUMLAR (3)

 1. akın diyorki:

  Sami Kervancıoğlu tutuklandımı hee çok bekleyin tutuklanak olsa 5 ay sonra soruşturma yapılmazdı

 2. Sibel diyorki:

  hee hee sami kervancıoğlu tutuklandımı tutuklandı adam ahir dağında villalarda lüks hayat sürüyor sizde sözde sami kervencıoğlu orayın durun

 3. Yalın diyorki:

  şunun tipine bak şer akıyor yüzünden senin yüzünden onlarca insan öldü değermiydi peki hangi delikte saklanıyorsan gel adam gibi teslim ol adam gibi!! sami kervancıoğlu ile aynı cümlede bile kullanılmıyor umarım sende bir enkaz altında kalırsın sami kervancıoğlu o insanların tümü her gece rüyana girer umarım