Medyalizm

Doğru ve Gerçek Magazin

Tanınmış Gazeteci Serkan Candaş’tan TRAMİZMİR’i Yaylım Ateşine Tuttu!

Bana verilen emir böyle, birşey yapamam!

Medyalizm/Türkiye’de 11 Mart 2020’de ilk yeni tip Koronavirüs vakasının görülmesinden sonra ülke içinde hızla yayılmaya devam ederken iki günlük sokağa çıkma yasağının ardından 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan, çalışmak zorunda olan vatandaşlar evde kalın uyarılarına rağmen kendilerini dışarıya attı.

Tanınmış Gazeteci Serkan Candaş mesleği gereği İzmir’in nabzını tutmaya devam ederken İzmir Tramway’ında makinistin işgüzar tutumu nedeni ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ve Tramİzmir’i yaylım ateşine tuttu. Candaş sosyal medya hesabından sert bir açıklama paylaştı. Candaş açıklamasında;

‘‘Bugün biraz gazeteciliğin bana vermiş olduğu aşk ile dışarı çıktım. Biraz yürüdükten sonra tramwaya bindim ama gördüğüm manzara karşısında hayal kırıklığına uğradım. İki günlük sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından bugün hafta içi ve gündüz vakti olmasına rağmen tramway bile yine kalabalık ve insanlar sosyal mesafeye dikkat etmiyorlar. Tramway’ın makinisti kapasitesinin üstünde yolcu almış onu uyarmama rağmen ‘‘Bana verilen emir böyle, birşey yapamam’’ diye bir söz sarfetmesi gelinen son noktayı gösteriyor. Aslında onun bir suçu yok ama vatandaşları bu şekilde taşıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tramİzmir’in ayıbıdır. Yazıklar olsun’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir